Kâğıttan Kâse Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Kâğıttan Kâse Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Gazete kâğıtları ya da eski dergi ya da magazin yapraklarından sizde evde birbirinden şık ve kullanışlı kâseler hazırlayabilir ve içlerini şekerlemeler ya da istediğiniz malzemeler ile doldurabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

Gazete kâğıtları ya da dergi sayfaları, yuvarlak delgeç, şeffaf tutkal, fırça, mumlu kâğıt, plastik streç ve kâse. Macunu hazırlamak için de un, su ve çırpıcı gerekiyor.

Kâğıttan Kâse Yapımı

kagit kase 1Eğer gazete değil de dergi sayfalarını kullanacaksanız o zaman delgeç ile istediğiniz kadar daha doğrusu bolca yuvarlak delgeç ile pul hazırlayın.

Eğer gazete kâğıdı kullanıyorsanız en az 2,5 cm genişliğinde parçaları gazete kâğıdından koparın ya da kesin.

kagit kase 2Bir miktar una bir miktar su karıştırın ve çırpıcı ile iyice çırpın. Sulu ve sıvı bir hal alması çok önemlidir.

kagit kase 3Mumlu kâğıt yoksa yerin temiz kalması için başka bir şey sermeyi ihmal etmeden kâseyi ters çevirin ve dış kısmını plastik streç ile iyice kaplayın.

kagit kase 4Gazete kâğıdını ya da hazırladığınız pul dergi parçalarını unlu sıvıyı iyice daldırın.

kagit kase  5Gazete kâğıtlarını ya da dergi pullarını streç ile kaplamış olduğunuz kâsenin üzerine yapıştırın. İsterseniz görüntü açısından birkaç kat kâğıt ile kâseyi kaplayabilirsiniz.

Sonrasında tamamen kurumaları için bir kenara bırakın. Normalde tamamen kurumaları 5 ila 6 saat kadar alır. Ama işi garantilemek için en az 1 gece kurumaya bırakmanızda fayda var.

kagit kase 6Tamamen kuruduktan sonra kalıp haline gelen kâğıtları kâseden gayet yavaş bir şekilde çıkarın.

kagit kase 7Sonrasında şeffaf tutkal ile kâse kalıbının üzerini iyice kaplayın ve kuruması için bir kenarda bekletin.

kagit kase 8Eğer gazete kağıdı ile kase kalıbı yaptıysanız kuruduktan sonra kenarlarını makas ile düzeltin.

kagit kase 9Kenarları düzelttikten sonra kâsenin içini ve dışını beyaz boya ile boyayın. İsterseniz akrilik boya kullanabilirsiniz.

kagit kase 10Beyaz boya kuruduktan sonra istediğiniz renge kâseyi boyayabilir ya da istediğiniz şekli boya ile birlikte kâseye yansıtabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder