Evde Renkli Süs Topu Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Evde Renkli Süs Topu Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Sadece yılbaşı için değil her özel güne özel süsleri kendiniz kendi istediğiniz tarzlarda hazırlayabilirsiniz. Biliyorsunuz ki renkli olan top süsler diğer süslerden çok daha pahalı hele bir de şık olsun derseniz. O halde biz ne yapıyoruz kendi şık süslerimizi kendimiz yapıyoruz.

Gerekli Malzemeler
Bu harika proje için şeffaf boyasız sade ve ucuz süs toplarına, kâğıt havluya ve birkaç farklı renkte boyaya ihtiyacınız var.

Evde Renkli Süs Topu Hazırlama

sus topu 2Dikkatli bir şekilde süs topunun tepesindeki metalik kısmı çıkartın.

sus topu 3İlk bir renk boyayı küçük damlalar halinde topun içerisine birkaç farklı noktasına damlatın. Kesinlikle içine fışkırtmayın.

sus topu 4Daha sonra topu yavaş yavaş çevirip boyanın içerde biraz dağılmasını sağlayın.

sus topu 5Sonrasında ikinci bir rengi aynı şekilde damlatıp çevirin.

Aynı şekilde istediğiniz kadar rengi ilave edebilirsiniz. Ama önemli olan her renk ilave ettiğinizde süs topunu çevirmeyi unutmayın ve eğer hoş olmayan bir görüntü istemiyorsanız 4 renkten fazlasını bir süs topunun içinde kullanmayın.

sus topu 6Sonrasında süs toplarının içindeki boyaların tamamen kuruması için süs topu kabına ya da çukur küçük bir kâseye kâğıt peçete koyun ve süs topunu baş aşağı bir şekilde yerleştirin.

Süs toplarının içindeki boyalar 10 dakikada da kuruyabilir 12 saatte de bu hangi boyayı kullandığınıza bağlı. Bu yüzden en azından bir gece o şekilde kurumalarını beklemek en iyisi olacaktır.

sus topu 7Eğer isterseniz süs topunun içine minik bir not yazabilir ya da kendi isminizi yapıştırabilirsiniz. Bunun nasıl yapıldığını öğrenmek için kavanoz nasıl dekore edilir çalışmamızı inceleyebilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder