İPUÇLARIM

Sarma Nakış Nasıl İşlenir? (Couching Stitch) Resimli Anlatım

Sarma Nakış Nasıl İşlenir? (Couching Stitch) Resimli Anlatım

Sarma nakış işleme tekniği en önemli ve en kolay tekniklerden biridir. Bilhassa bu teknikte altın simli iplik ile birlikte başka bir iplik daha nakış işleme ipliği olarak kullanılır. Bu işleme tekniği ile muhteşem diyebileceğimiz nakışlar elde edilir.

Başta çok basit gibi görünse de ilerleyen zamanda ilerleyen ve ek tekniklerin bir arada kullanılması ile bu teknik kanaviçelere neredeyse saraylar için işlenmiş havası kazandırır.

Sarma Nakış İşleme Tekniği

Sarma nakis 2

Üzerine sarma yapacağınız ipi seçin. Gördüğünüz üzere biz altın simli ipi sarmalık olarak kullanacağız. Seçtiğiniz sarmalık ipi kanaviçe bezinin altından geçirip üst tarafına atın ve düz yatay bir şekilde kanaviçe bezine yatırın.

Diğer sarma olarak yani işlemede kullanacağınız ipi de kanaviçe bezinin altından geçirip hazır edin. İki ip yan yana ya ad biri birinin biraz üstünde olabilir. Ama başlangıç olarak sarmalık ip biraz yukarda olsa çok daha kolay olur.

Sarma nakis 3İğneyi diğer taraftaki işleme ipinin hemen karşısındaki deliğe geçirin ve iğneyi çekin.

Sarma nakis 4İğneyi hemen 7-8 delik aşağıya sağ tarafa ve sarmalık ipin üstünden geçirin.

Sarma nakis 5Daha sonra iğneyi sarmalık ipin altına ve biraz önce yukarıya attığınız deliğin hemen karşısındaki deliğe geçirin ve ipi çekin.

Bu şekilde pratik yapmaya devam edin. Daha sonraki pratiklerinizde sarmak istediğiniz ipi yatay değil dikey ve farklı pozisyonlarda kanaviçe bezinin üzerinde konumlandırın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.