Tiftik Nasıl Temizlenir?

Tiftik Nasıl Temizlenir?

Tiftik eşyalarınızı temizlemek için soğuk suyun içinde yün yıkama deterjanı ya da yumuşak bir saç şampuanı ile elde yıkayın ve yıkama sonrasında en az 2 defa bol suda iyice durulayın. El örgüsü ve tiftik kazaklar suyun ağırlığı nedeni ile çekebilir ve bu yüzden el örgüsü tiftik kazakları küvetin içerisinde ve elde yıkayın.

Yıkama işlemi sırasında kirleri gevşetebilmek için iyice kazağı ezerek ovalayın. Daha sonra küvetteki tıkacı çıkartmak sureti ile kirli suyu küvetten boşaltın. Soğuk suyu küvete doldurun ve iyice kazağı soğuk suyun içerisinde durulayın. Küveti soğuk su ile doldururken akan suyun kazağa direk olarak çarpmamasına dikkat edin.

Daha sonra yıkayıp duruladığınız kıyafeti ya da kazağı temiz bir havlunun içerisine sarıp kazaktan mümkün olduğunca suyu emdirin. Kazaktaki suyu iyice kazaktan ayırmak için havlunun üzerine iyice bastırın. Sonra kazağı temiz ve düz bir yere serin ve kazağın bir yarısı kuruduğu zaman, kazağı çevirin ve diğer yarısını da kurutun.

Kazağın kuruma sürecini hızlandırabilmek ve kuruyan kazak ya da giysilerin temiz kalabilmesini sağlamak için kazağı temiz çimeler üzerine ya da yıkayıp temizlediğiniz beton bir yüzeye sererek kurutma işlemini uygulayabilirsiniz. Kuruyan tiftik giysilerinizin tüylerini eski haline getirebilmek için mutlaka asmadan ya da katlamadan önce hafif bir şekilde en az birkaç kere silkelemeyi unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder