İnce Askılı Kısa Saten Elbise Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

İnce Askılı Kısa Saten Elbise Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Bu elbise modeli ile bu sıcak yaz günlerinde hem serin bir şekilde gezecek hem de herkesten daha şık olmanın tadını çıkartacaksınız.

Gerekli Malzemeler
Makas, toplu iğneler, kurdeleler, dikiş makinesi ve kalıp çizmeniz için sabun ya da işaret kalemi ve elbette saten bir kumaş.

Saten İnce Askılı Kısa Elbise Dikimi

Saten elbise dikimi 1Kumaşın uzunluğunu üzerinizde ayarladıktan sonra, kumaşı ters çevirip çalışma asmanıza iki kat olarak serin. Sonrasında toplu iğneler ile saten kumaşı yanlardan, aşağı ve yukarıdan ayrıca ortalardan birbirine sabitleyin. Unutmayın bu saten bir kumaş ve diğer kumaşlar gibi toplu iğnesiz sabit kalmaz.

Saten elbise dikimi 2Kumaşın birbirlerine kat olan kısmını düzeltmek amacı ile açık olan yan tarafı kesin.

Saten elbise dikimi 3Yan tarafı kestikten sonra bu sefer kapalı olan tarafını uzunlamasına kesin.

Saten elbise dikimi 4Yaka ve kol ölçülerinizi alın ve elbisenizin genişliğine karar verdikten sonra kumaş üzerinde yukarıda görüldüğü gibi işaretleyin. Tavsiyemiz yaz zamanı olduğu için ve özellikle dışarıda rahat hareket etmeniz için elbisenim etek kısmını geniş tutmanızdır.

Saten elbise dikimi 5Kumaş üzerinde istediğiniz modeli çıkarttıktan sonra makas ile yanlardan 1,5 cm dikiş payı bırakarak kesin.

Saten elbise dikimi 6Daha sonra elbisenin kol kısımlarını dikkatli bir şekilde dikiş makinesinde dikiş payını katlayarak dikin.

Saten elbise dikimi 7Kol kısımlarını katlayarak diktikten sonra elbisenin yan taraflarını kat payından değil çizim üstünden dikiş makinesinde dikin.

Saten elbise dikimi 8Şimdi sıra elbisenin yaka kısmına geldi. Fakat yaka kısmında bu elbise modelince direk dikim yapmayacağız. Elbise yakasını en alttan dikeceğiz yani elbisenin yaka dikişi kısmından askı geçirebileceğimiz kadar boşluk bırakacağız.

Saten elbise dikimi 9Elbisenin etek kısımlarını 2 defa ince bir şekilde katladıktan sonra makine dikişi atabiliriz.

Saten elbise dikimi 10Son olarak da şık bir kurdeleyi elbisenin yaka kısmından geçirip bağlıyoruz. Kurdele lastikli olursa çok daha rahat bir şekilde hareket etmenizi sağlayacaktır.

Video İle Anlatım (Konuşma Yok)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder