10 Dakikada Dökümlü Kolsuz Hırka Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

10 Dakikada Dökümlü Kolsuz Hırka Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Bu proje diğer projelerimiz yanında süper hızlı kalacak. Çünkü dikiş zamanını saymazsak neredeyse 1 dakika içinde muhteşem bir dökümlü kolsuz hırkaya sahip olacağız.

Gerekli Malzemeler
Esneyen kumaş, makas, çizim kalemi ya da sabun, dikiş makinesi isteğe göre toplu iğne.

10 Dakikada Dökümlü Kolsuz Hırka Dikimi

Dokumlu kolsuz hirka 1Kumaşınızı ters taraftan ikiye katlayıp dikdörtgen hale getirin. Kumaşınızın kare değil dikdörtgen olması gerekiyor.

Dokumlu kolsuz hirka 2İsterseniz kumaşı toplu iğneler ile sabitleyebilirsiniz. Sonra kumaşın sağ tarafından üstten ve hemen yan tarafından 16 cm ölçün ve işaretleyin. Bu ölçü ortalama bir ölçüdür bu ölçüyü elbette kendi vücut ölçülerinize göre hazırlamanız gerekiyor.

Dokumlu kolsuz hirka 3Üst ve yan taraftaki işaretin birleştiği yerden kol kısmınız için yeterli büyüklükte bir malzeme yardımı ile kol bölgesi kalıbını işaretleyin. Ya da emin olmak için ölçüm yapın. Burada önemli olan kol kısmının boyutu nasıl yaptığınız değil boyutun büyük olmamasıdır.

Çünkü kumaşımız esneyen kumaş olduğu için esneme payı düşünülmeli ve ona göre kol ölçümü yapılmalıdır.

Dokumlu kolsuz hirka 4Kol ölçüsünü işaretlediğiniz şekilde düzgün bir şekilde kesin.

Dokumlu kolsuz hirka 5Dikdörtgen kumaşınız kestikten sonra bu şekilde görünmelidir.

Dokumlu kolsuz hirka 6Şimdi hırkanızın kollarını ve diğer kenarlarını 1 cm iç tarafa doğru kıvırın ve dikkatli bir şekilde dikiş makinesinde dikin. Dökümlü kolsuz hırkayı hazırlamak işte bu kadar kolay.

Video İle Anlatım (Konuşma Yok)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder