Odamızı Eğlenceli Ve Hızlı Şekilde Nasıl Temizleriz?

Odamızı Eğlenceli Ve Hızlı Şekilde Nasıl Temizleriz?

Bazen tüm evi temizlemek bir yana dursun, bir tek odanın temizliği ile dahi başa çıkamayız. Ama temizlemezsek elbette bu doğru olmaz. Hele öyle zamanlar olur ki, çok hızlı bir şekilde evi yada odamızı temizlememiz gerekir. Bir dost, akraba ya da özel bir misafirimiz eve gelmek üzeredir.

Pekiyi bu konuda ne yapmamız gerekir. Odamızı nasıl hem hızlı hem de bizi sıkmadan eğlenceli bir şekilde temizleyebiliriz. Hiç canınızı sıkmayın işte size odanızı hızlı ve eğlenceli bir şekilde temizlemenin püf noktaları.

 • 1)İpad, mp3 player ya da müzik setinize size enerji verecek ve sizi odanızı temizlerken eğlenmenizi ve yerinizde durmanızı engelleyen bir müzik açın.
 • 2)İşe yerdeki kıyafetleri hemen toplamakla başlayın. Yatağın altındaki eşyalarınızı almayı ihmal etmeyin.
 • 3)Yerdeki eşyaları kıyafet, oyuncak ve çöp olarak 3 ana kısma ayırın.
 • 4)İlk önce çöp olan kısmı hemen temizleyin. Bitmiş yemekleri, kokmuş meyveleri ve bir daha kullanılmayacak her türlü çöpü yok edin.
 • 5)Daha sonra yatağınızı hızlıca toplayıp kendinize diğer çamaşırları katlamak için geniş bir alan açın.
 • 6)Görüyorsunuz odanızı temizlemek şimdiden daha eğlenceli bir hal aldı bile. Tamam devam edelim temizliğimize. Şimdi sırada kirli ve temiz çamaşırları ayırmak var. Temizleri ayırıp kirlileri makine boş ise hemen makineye dolu ise hemen çamaşır sepetine atalım. Kalan temizleri vakit kaybetmeden ve müziğin temposunu düşürmeden katlamaya ve yerlerine yerleştirmeye başlayalım.
 • 7)Yerden aldığımız ve oyuncak gibi eşyaları hemen gerekli yerlerine vakit kaybetmeden kaldıralım.

Gördüğünüz üzere odanız şu anda dahi toplanmış durumda. Bu sırada odamızı temizlemeyi eğlenceli ve görünüşte daha hızlı hale getirdik bile. Yapmamız gereken sadece hızlı bir şekilde yerleri süpürge ile temizlemek ve hafiften nemlendireceğimiz bir bek ile odamızdaki mobilyaların tozlarını almak olacaktır. Tüm bu yazdıklarımızı aslında en fazla 5 şarkı içinde yapmanız mümkün. Böylece odanızı hem hızlı hem de eğlenceli bir şekilde temizlemenin zevkine varmış olacaksınız.

Odanızı Her an Temiz Ve Düzenli Nasıl Tutarsınız?

Her zaman dağılan odalar, bir türlü düzgün görünmez. Ama odaları temiz ve düzenli tutmak çok basittir. İşte sizlere sürekli düzenli ve temiz görünecek odalar yaratmanın yolları.

 • 1)İşe dolabınızı düzenlemekle başlayın. Asılacakları asın, katlanacakları katlayın ve kirlileri ayırın. İşten veya okuldan geldiğinizde asılması gerekenleri yatağa fırlatmayın ve bunu alışkanlık haline getirin.
 • 2)Her sabah kalktığınızda yatağınızı yapmayı ihmal etmeyin.
 • 3)Daima temiz ve düzenli görünen bir odaya sahip olmanın en önemli anahtarı, organize bir odaya sahip olmaktır. Başka bir değişle, tüm eşyalarınız takılarınız, elektronik aletleriniz, kitaplarınız ve diğer tüm eşyalarınız belirlediğiniz yerlerde ve kutu içinde kalması gerekenlerse kutularda kalmalıdır. Tüm bu eşyalarınızı sürekli olmaları gereken yerlerde tutun.
 • 4)Temiz ve düzenli görünen odanıza kavuşmanıza çok az kaldı. Tek yapmanız gereken odanızın tozlarını genel temizlik bezleri ile her hafta en az bir kere temizlemektir. Her hafta temiz ve düzenli bir odaya sahip olmak için bir kere tüm mobilyalarınızın tozlarını güzelce alın.

Temiz ve düzenli bir odaya sahip olmak ve bu odayı ve hatta tüm evi bu şekilde tutmak sadece sizin elinizde. Biliyorum kolay değil, iş, okul, aile ve birde üstüne ev. Ama baş edebilirsiniz. Yukarıda saydığımız adımları yaparak. Unutmayın önemli olan, aldığınız bir eşyayı eski yerine koyabilmelisiniz. Saatinizi, takılarınızı kullandıktan sonra hepsi aynı gün eski yerine gelmelidir. Önce bu şekilde birkaç gün deneyin, sonra bu birkaç günü bir haftaya çıkartın ve göreceksiniz ki, sonunda sürekli olarak eviniz temiz ve düzenli bir şekilde kalacak ve sizleri eskisi kadar yormayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Ceylin dedi ki:

  Çok güzel odam çöp yığını iken yarım saatte düzenledim

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder