Yaka Kolyesi Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Yaka ya da yaka kolyesi eski zamanlarda oldukça fazla rağbet gören bir bayan aksesuarı idi. Bir dönem moda olmaktan çıksa da yeniden moda olarak gündeme gelen yakalıkları evdeki malzemelerden sadece kendimize özel olarak hazırlayacağız.

Gerekli Malzemeler
Evde bulunan değerlendirmek istediğiniz kumaş ya da kumaşlar, simler ya da pullar, kuvvetli bir yapıştırıcı ya da iğne ve iplik, makas, karton, kalem, kurdele ya da örgü ipi, cetvel, kısa zincir, halka ve klips.

Yaka Kolyesi

yaka 1Bir parça ipi boynunuzda rahat duracak şekilde ölçün.

yaka 2Yaka ölçünüzü aldığınız ipin iki ucunu da birleştirerek karton üzerinde etrafını çizerek kalıbını kartona çıkartın.

yaka 3Çizdiğiniz kalıbın ortasına cetveli koyarak ortadan bir çizgi çekin.

yaka 4Sonrasında yakanın dış kalıbını istediğiniz şekilde dizayn ederek çizin.

yaka 5Sonra kartonu ikiye katlayın ve çizdiğiniz bir yaka tarafı hizasını kartonun diğer tarafına da çıkartacak şekilde kesin.

yaka 6Hazırladığınız karton yaka kalıbını kumaşın üzerine koyun ve etrafı ile iç kısmını çizerek kalıbı kumaşa çıkartın.

yaka 7Daha sonra kumaşın arka tarafını tam ortadan ikiye kesin ve kestiğiniz her iki uçta da delikler açıp içlerinden ip ya da kurdele geçirin.

yaka 8Ya da yine yakanın her iki ucuna birer halka ve zincir takıp klips ekleyerek boyun kapamasını oluşturun.

yaka 9İsterseniz sadece düğmeler ile sade bir dekorasyon yapabilir ya da parlak pulları teker teker yakanın üzerine yapıştırıp ışıltılı bir görüntü elde edebilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.