Lake dolaptan oje lekesi nasıl çıkar

Özlem hanımın bize yöneltmiş olduğu soru: “Beyaz lake dolap ve sehpamda oje sürtünmesi var kırmızı nasıl çıkarırım asetonla sildim çıkmadı.” Özlem Hanım gibi sizde soru sor bölümünden bize sorularınızı iletebilirsiniz.

Size oje lekesini çıkarmak için bir kaç öneride bulunabiliriz. Lütfen bunların bir öneri olduğunu unutmayın ve görünmeyen bir yerde deneme yapmadan kesinlikle uygulamayın.

Lake dolaptan oje lekesini çıkarma:

Lake dolaplarınız beyaz olduğu için beyaz silgi ile oje lekesini siliniz. Şansınız var ise leke çıkmış ya da büyük ölçüde azalmış olacaktır. Ya da saç spreyi püskürtüp bir parça pamuk ile siliniz.

Sonrasında saf alkol veya selülozik tiner ile siliniz. Silme işleminde dolabın çizilmemesi için microfiber bez kullanın. Fazla tiner kullanmak dolabın boyasına zarar verebilir, dikkatli davranmak gerekir.

Sonrasında cif ya da benzeri temizleyici maddeyi leke olan yere püskürtün. Microfiber bez ile silip durulayın.
Umarım size faydası dokunur, yeniden belirtmek isterim bu yöntemler sadece bir öneridir. Görünmeyen bir yerde deneme yapmadan uygulamayın.

6 YORUMLAR

  1. Slm ben evde lale boya yaptırdım ve parkelerim hep boya tozuyla kaplandı çıkmıyor nasıl çıkara bilirim şimdiden teşekkürler

  2. Merhaba,
    Beyaz lake mutfak dolabindaki oje lekelerini asetonla temizledim sunanda su lekeleri gibi izler kaldi. Mumkun degil geciremedim bunun bi caresi varmi??:(

  3. Merhaba, dövme sanatıyla uğraşmaktayım dövme boyasıda bi oje kadar beterdir sürüldüğü yerden kolay kolay çıkmıyor. Benim bulduğum bir yöntemde birçok lekeyi ve dolaplardaki lekeyi rahatça çıkartabilirsiniz. DİA YAĞ ÇÖZÜCÜ herşeye nokta koymuştur arkadaşlar tavsiye ederim.

    • benim beyaz dolabima saca yapilan kinadan bulasti mumkun degil cikmiyor camasir suyu cif siz yag cozucu mu onerdiniz dogrmu anladim markasi nedir acaba

      • Fatma hanım dolabınız ne tür ağaçtan yapıldığını ve tur cila boya kullanıldığını bilmeden size şunu bunu yapın diyemeyeceğim.Daha detaylı bilgi verirseniz belki yardımı dokunacak bir iki öneride buluna bilirim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here