Bebeğin Gazını Çıkartmanın En İyi Yolu Nedir?

Bebeğin Gazını Çıkartmanın En İyi Yolu Nedir?

Bebeğinizi geğirtmek için yaklaşık olarak 57 gram süt içtikten sonra geğirtmeyi deneyin.

Eğer bebeğiniz yeni doğmuş ise o zaman toplamda zaten yaklaşık olarak 57 gram süt içecektir böyle bir durum var ise 57 gram değil 28 gram kadar süt içtiğinde gazını çıkartmayı deneyin. Unutmayın hanımlar bazı bebekler daha az bazı bebekler daha az gaz çıkartırlar.

Eğer bebeğiniz ağzı ile memeyi iyice kavrıyor ise gevşek dudaklı olan bebeklere göre daha az geğirecektir çünkü diğer bebeklere göre daha az hava tutacaktır.

Bebeğin Gazını Çıkarmanın Yolları

Bebekleri özellikle geğirmenin bilinene en iyi 4 yolu vardır.
1. Bu yollardan ilki olan ve en çok bilinen yöntem bebeğinizi kucağınıza oturtmak, bir eliniz ile göğsünü desteklemek ve bebeğinizi hafifçe yüzüstü eğerek diğer eliniz ile sırtına hafifçe vurmaktır.
2. Eğer isterseniz bebeğinizi kucağınıza yüz üstü şekilde yatırıp sırtına bu şekilde hafifçe vurabilirsiniz.
3. Tabi isterseniz bebeğinizi bir omzunuza dikkatlice yaslayarak nazik bir şekilde sırtına vurup gazını çıkartabilirsiniz.
4. Bebeğiniz omzunuzda yaslıyken sırtını aşağıdan yukarıya doğru sıvazlayabilirsiniz.

Zaman içerisinde yukarıdaki tekniklerden hangisine bebeğinizin cevap verip daha hızlı bir şekilde gaz çıkarttığını keşfedeceksiniz.

nocanvas_bebeklerde-gaz-sancisiEmzirilen Bebeklerin Geğirtilmeye İhtiyaçları Var mı?
Evet, bebeğinizi emziriyor olsanız bile yine de bebeğinizi geğirtmeniz yani gazını çıkartmanız gerekecektir, tabi biberon ile beslenen bebeklere göre çok daha az.

Çünkü biberon ile beslenen bebekler çok daha fazla hava yutar ve gaz sorunu ile çok daha fazla karşılaşırlar.

Neden Bebeğimin Gazını Çıkartamıyorum?
Tekrar tekrar deniyorsunuz ama bebeğinizin gazını çıkartamıyorsunuz öyle değil mi? Ve tekrar tekrar denemenize rağmen geğirmemesinin normal olup olmadığını merak ediyor ve endişeleniyorsunuz.

Korkmayın, korkmanıza gerek yok eğer siz düzenli olarak bebeğinizi geğirtmeye çalışıyor ama bebeğiniz geğirmiyor ise bunda bir sorun yoktur. Bebeğin gazının çıkması için illa geğirmesine gerek yoktur.

Bebeğimi Geğirtmeyi Ne zaman Bırakmalıyım?
Bebeğinizi düzenli olarak geğirtme işlemini bebeğiniz kendiliğinden geğirmeyi öğrendiği zaman bırakabilirsiniz. Bebeklerin kendiliğinden geğirmesi genelde altı aylık olup oturmaya yada emeklemeye başladıklarında olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder