İPUÇLARIM

Haziran Ayında Bahçede Neler Yapılır

Haziran Ayında Bahçede Neler Yapılır

Artık geçen aylar bolca yapmış olduğunuz toprak sürme işlemleriniz tamamen bitmiş olmalıdır. Eğer hale bitmesiyse hemen ilk hafta hepsini tamamlamalısınız. Özellikle hububat bitkileri bu ayda sulanabilir ve eğer ihtiyaç duyan diğer ekinleriniz varsa onları da sulama yaparak elden geçirebilirsiniz.

Yine her zaman baş düşmanınız olan yabancı ve zararlı otlar hemen temizlenir ve sık sık kontrol edilir. Bunun yanında topraklarda olabilecek süne sorunlarına karşı önlemler alınmaya başlanır.

Eğer ektiyseniz şeftali ve elmalarınızda seyreltme işlemlerini asla es geçmeyiniz ve ihtiyaç duyacağı kıvama getiriniz. Eğer topraklarınız arzu ediyorsa azotlu gübreleme işlemi yaparak destek verebilirsiniz. Tüm ay boyunca çapalama işlemi devam eder ve meyve ya da sebze veren hasatlar toplanır.

Toplamış olduğunuz her sebze ve meyve sonrasında toprak bakımını tekrar yapmayı unutmayınız ve havaların iyi olması ile birlikte düzenli sulama evresine geçiniz. Her sebze ve meyve farklı su oranları ister ve bunları takip ederek doğru sulama ayarlamasını yaparak daha verimli olmalarını sağlayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. By_C@SuS dedi ki:

    Yetiştirmesi hem kolay olduğu ve yenilebilir olduğu için çiçek yerine domates ekmeyi seviyorum ben 😀 Bahçe domatesinin tadı da başka olur..

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.