Ana sayfa Bahçe işleri Çiçek Yetiştirmek Küpeli Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?

Küpeli Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?

Çiçek yetiştirmek hem hüner hem de sabır isteyen bir iştir. Çiçek türlerine göre farklılık gösterecek olan yetiştirme yöntemleri iyi bir şekilde öğrenilmelidir. Estetik yapısı ile dikkat çeken küpeli çiçeği, iç mekanlarda yetiştirilmeye pek uygun değildir. Soğuktan çok çabuk etkilenen bu çiçeği yetiştirmek için havaların ısınmasını beklemeniz gerekmektedir. Çiçeğin bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli konu, direk güneş almayan yerde bulunmasına dikkat etmek olacaktır. Rüzgardan dolayı kurumasını engellemek için de iyi bir yer seçmeniz gerekecektir. Sürekli olarak su ve gübre verdiğiniz takdirde, havaların soğumasına kadar çiçek vermeye devam edecektir.

Küpeli Çiçeği Çeşitleri

Çok farklı renklerde çiçek verebilen bu bitki, mekanınıza harika bir hava katacaktır. Sarkık çiçekler verebilen küpeli bitkisi, dik büyüyen çiçekli çeşitlere de sahiptir.

Küpeli Çiçeği Nasıl Bakılır?

Bakımı oldukça zahmetli olan bu çiçek türü, dik büyüyen ve sarkan çeşitlere sahiptir. Güneş ışığına direk maruz kalmasını engelleyerek daha uzun ömürlü bir bitki elde edebilirsiniz. Mayıs ayında dışarı çıkarabileceğiniz bu çiçeği, ani don tehlikelerine karşı korumanız, gerekirse bir müddet üstünü örtmeniz önerilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK