Kahve Ambalajı ve Muhafazası Nasıl Olmalıdır?

Kahve Ambalajı ve Muhafazası Nasıl Olmalıdır?

Kahve ve Muhafazası: Kahve ürünleri, ambalajlama konusunda belki de dikkat edilmesi gereken en önemli ürünlerden bir tanesidir. Kahvenin gerek kokusu gerek de aroması bakımından, dalından koparılıp işleme alınması da dahil olmak üzere tüketiciye ulaşana kadar olan bütün kısımlar için hassasiyet içermelidir.

Kahve  çekirdeğinden itibaren içerdiği hassas yapısı ile havadan, nemden ve de güneş ışıklarından fazlasıyla etkilenen yağlı bir yapıya sahiptir. İçindeki aroma ve kokusu olmadan tüketimi hiç haz vermeyen kahve mamulleri, gerek çekirdekli gerekse de işlenmiş olarak ambalajlanmasının önemine özen göstermek gerekir. Bu yüzden kahve ambalajı önemlidir.

 

Kahve Ambalajı Nasıl olmalı?

Kahvenin içeriğini korumak amaçlı olarak ilgili ürünün muhafazasına en uygun yapı özellikleri; ışık geçirgenliği olmamalı, oksijene maruz kalmaması için yüksek bariyer sistemine sahip olmalı ve de içeriğindeki yağını muhafaza edip ambalaj dışına taşmaması, dolayısıyla da aroma ve kokusunu da korumak için gıdaya teması uygun ve ürün içeriği ile uyumlu hammaddelerle üretilen ambalajlar da muhafaza edilmeli.

 

Ambalajlama adına en çok tercih edilen ve en uygun hammadde ürünlerinin başında Alüminyum gelirken, yoğunluğu azaltılmış polietilen ve polyamid hammaddeler de tercih edilmektedir. Bu şartlar dahilin de ürünün raf ömrünü ve tazeliğini uzun bir müddet koruyabiliyoruz.  Bu anlamda ürünlerin ortalama 15 ay olan raf ömürlerini 24 aya çıkartabiliyor.

Kahve Ambalajı Avantajları Nelerdir?

* Kahvenin tadını acı hale getirmez.
* Satıcı firma isim ve amblemleri ile beraber baskı uygulanabilir.
* Gıda ile temasa tamamen uygundur.
* Kraft ve alüminyum kahve ambalajı  çeşitleri ile tercihinize göre şık bir tasarım gerçekleştirebilirsiniz.
* Ambalajlara kilit sistemi uygulanabilir ve dolayısıyla son tüketici adına da tercih sebebidir.
* Yüksek bariyer sistemi ile tercih edilecek kraft – alüminyum doypackambalaj tercihi ile ürün tazeliğini muhafaza ederek, nemden, ışıktan ve de tozdan ürün içeriğini muhafaza edebilirsiniz.
* Ürünlere, özellikle kraft kahve ambalajı sayesinde doğal bir görünüm sağlayarak, raflarda ön plana çıkabilirsiniz.
* Kahve ürünleri için tercih edilecek ambalaj ürünlere ekstra valf uygulanabilir.
* Sadece kahve ürünleri için değil ilgili ürünlerin farklı gıda ve gıda dışı kullanımları da söz konusudur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder