Haşere İlaçları Nasıl Kullanılır? Bölüm 1

Haşere İlaçları Nasıl Kullanılır? Bölüm 1

Ag mill spray kesinlikle su ile karıştırılmadan kullanılmalıdır. Bu ilaç hem insanlar hem de sıcakkanlı hayvanlar için zararsız olan bir ilaçtır. Bu ilaç kene, bit, tahtakurusu, pire, sinek ve sivrisineklerde kullanılır.

Bu ilaç istenirse direk una ya da herhangi bir gıdanın üzerine püskürtmek suretiyle de kullanılabilir.

Bu ilaç ne koku ne de iz bırakmayan rengi ya da lezzeti kesinlikle bozmayan bir ilaçtır.

Bu ilacı uçan haşerelerde kullanmak için odanın içine ancak her yönde hem havaya hem de duvarlara 60 defa ya da yaklaşık olarak 90 gram kadar püskürtülmelidir. Püskürtme işleminden sonra en az 15 dakika boyunca odanın kapısı kapalı tutulmalıdır.

Antipic

Bu ilaç sinek ve sivrisinekler için kullanılan bir ilaçtır. Derinin üzerinde ise hem hoş kokulu hem de belirli olmayan bir tabaka bırakan türden bir ilaçtır.

Bu ilaç insanda göze ya da dudağa temas etse dahi zarar vermeyen bir ilaçtır. Bu ilaç su parlaklığında kullanılması kolay bir ilaçtır.

Certan

Bu ilaç hem tahtakurularına hem de haşerelere karşı kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç diğer bazı ilaçların da belirli oranlarda karıştırılması ile kullanılan özel bir ilaçtır ve bu yüzden de bu konuda bilgisi olmayanların kullanmaması gereken türden bir ilaçtır.

Dalf

Bu ilaç tahtakurusu, hamam böceği, karınca, kulağakaçan ve güve için kullanılan bir ilaç türüdür.

Bildiğiniz üzere zararlı olan haşere türleri en çok boru ya da çerçeve veya kaplama ya da mobilya aralarında veya dolap duvarları ile döşemelerin çatlak ve yarıklarında saklanan haşerelerdir.

Bu yüzden de gizlendikleri bu noktalara toz halinde serpilmelidir. Bu tozdan geçmiş olan haşere türleri çok kısa bir süre içinde öleceklerinden dolayı kısa bir süre sonra bu tozları elektrik süpürgesi ile süpürebilirsiniz.

Fakat unutmayın ki bu tozu yılda bir defa değil her 3 ayda bir tekrarlamanızda fayda vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder