Cilt Üzerindeki Lekeler Nasıl Temizlenir?

Cilt Üzerindeki Lekeler Nasıl Temizlenir?

Badana, boya, temizlik ya da yemek pişirme esnasında cilt üzerinde özellikle ellerin üzerinde birçok farklı leke meydana gelebilir. Bu lekeler cilt üzerinden hemen temizlenmez ise cildi kısa süre içinde yıpratabilir. Cilt üzerindeki lekeleri temizlerken çok dikkatli olunmalı ve cildi yıpratmamaya özen gösterilmelidir.

Lekenin Rengini Açarak Temizleme

Özellikle asma yaprağı, taze ceviz, patlıcan, kereviz, enginar, böğürtlen, karadut ve ayva cilt üzerinde lekelerin oluşmasına neden olabilir. Bu tür lekeler eğer açık renkte ise limon ya da limon suyu ile ovulmak sureti ile çok kolay bir şekilde çıkartılabilir. Eğer lekeler çok koyu bir halde ise sulandırılmış çamaşır suyu yardımı ile temizlenebilir. Fakat özellikle çamaşır suyu sonrasında cilt bol su ile yıkanmalıdır.

Cilt Üzerinden Saç Boyası Nasıl Çıkartılır?

Bu tür lekeleri alkol ile temizleyebilirsiniz. Eğer boya ellerinizin üzerinde ise yine sulandırılmış temiz çamaşır suyunu temizleme işlemi için kullanabilirsiniz.

Cilt Üzerinden Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Cildi hemen sabunlu bol su ile yıkayın. Eğer mürekkep lekesi ellerinizde ise bu leke türü içinde sulandırılmış olan çamaşır suyuna güvenebilirsiniz.

Yağlı Boya, Ayakkabı Boyası, Katran Ve Döşeme Cilası Lekeleri

Bu lekeleri cilt üzerinden temizlemek için neft, tiner ya da terebentin malzemeleri ile silerek çıkartabilirsiniz. Bu malzemeleri eritici malzemelerdir bu yüzden temizleme işleminden sonra vakit kaybetmeden hemen ılık su ile ve sabunlu su ile sonra da soğuk su ile cilt yeniden temizlenmelidir.

Plastik Badana Lekesi Nasıl Temizlenir?

Plastik badana lekelerini temizlemek için ılık ve sabunlu suyu kullanabilirsiniz. Eğer bu işlemden sonra leke halen çıkmamış ise tinere ihtiyacınız var demektir.  Tiner ile cilt lekeden arındırılınca cilt bol su ile durulanmalıdır.

Vernik, Oje Ve Su Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Bu tür lekeler aseton yardımı ile ya da alkol ile temizlenebilir.

Unutmayın!

Cilt üzerinde meydana gelen lekeleri temizlemek için kullanılan eritici maddeler cildin yağının hızlı bir şekilde kurumasına neden olmaktadır.

Bu yüzden leke temizlenir temizlenmez cilt losyon ya da yağlı bir krem ile nemlendirilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder