Pratik Ev İlaçları Nasıl Hazırlanır?

Pratik Ev İlaçları Nasıl Hazırlanır?

Bu yazımızda her evde sürekli olarak görülebilen ve ufak tefek rahatsızlıklar olarak adlandırabileceğimiz durumlarda kullanılabilen ve sadece bitkilerden doğal olarak hazırlanabilen ilaçları sizlerle paylaşacağız.

Apseler İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Bir baş soğanı kabukları ile birlikte külde iyice pişirin ve daha sonra apsenin olduğu bölgeye temiz bir tülbent ile birlikte sarın. Bu sayede 1 gün gibi bir sürede apse olgunlaşacak ve içerisindeki cerahat de akacaktır.

İncir; Taze bir inciri ortasından kesin ve hemen apsenin olduğu bölgenin üzerine koyun ve yine vakit kaybetmeden bir temiz bir tülbent ile sarın. Bu işlem cerahatin daha hızlı bir şekilde toplanmasına yardımcı olacaktır.

Apseden cerahat akmaya başladığı sırada cerahati hafif bir şekilde sıkın ve iltihabı iyice akıtın. Daha sonra hemen oksijenli bir su ile ya da tentürdiyot ile yaranın etrafını iyice temizleyin ve yaranın üzerini gazlı bir bez ile kapatın.

Hem incir hem de soğan uygulaması halk arasında kara merhem adı ile adlandırılan merhemin yerine geçmektedir.

Ağız Ve Boğaz Ağrıları İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Dut; Karadut şurubu hazırlayın ve bu şuruptan 1 fincan kadar karadut şurubunu 3 bardak kadar su ile karıştırın ve bu karışımı gün içinde 5 ila 6 defa gargara yapın.

Nar; 4 bardak kadar su ile 4 tutam kadar narçiçeğini karıştırın ve yarım saat kadar kaynatın. Daha sonra bu karışımı temiz bir tülbent yardımı ile iyice süzün ve bu sıvı yardımı ile gargara yapın.

Böğürtlen; 3 bardak kadar suyun içerisine 3 tutam kadar böğürtlen yaprakları atılır ve bu yapraklar 30 dakika kadar kaynatılır ve tülbent ile süzülür ve gargara yapılır.

Hatmi; 3 tutam kadar hatmi, 2 bardak kadar su ile kaynatılır ve temiz bir tülbentten geçirilip süzülmek sureti ile gargara yapılır. Bu gargara karışımının içerisine 3 ila 4 damla kadar oksijenli su damlatılır ise çok daha iyi olur.

Meşe; İlk önce mazıları iyice toz haline getirin ve sonrasında ağız yaralarının olduğu bölgenin üzerine iyice sürün.

Ağrılar İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Kâfur; 250 CC limon kolonyasının içerisine 1 çorba kaşığı kadar dövülmüş kâfuru çalkalayarak ilave edin. Daha sonra bu karışımı ağrıyan bölgelere ovarak sürün.

Keten; Ağrıyan bölgenin genişliğine uygun olacak şekilde keten tohumları sıcak suyun içerisinde lapa haline getirilir ve ağrıyan bölgelere tülbent ile birlikte konur.

Hardal; 2 ya da 3 tatlı kaşığı kadar hardal sulandırılmak sureti ile ağrıyan bölgelere konur ve hemen temiz bir bez ile bölge sarılır.

Söğüt; 2 ya da 3 çay kaşığı kadar söğüt kabuğu tozu 1 bardak kadar su ile birlikte kaynatılır ve sonrasında içilir.

Eşekhıyarı; Eşekhıyarı suları toplanarak tahriş edici ya da ağrı kesici özelliklerinden faydalanmak için haricen kullanılmalıdır.

Arpacık İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Soğan; 1 tane arpacık soğanı apse bölümünde yazıldığı gibi külde pişirilir ve ılıdığı zaman arpacığın üzerine uygulanır. 30 dakika sonra iyice temizlenir.

Sarımsak; Sarımsak iyice dövülür ve hemen arpacığın üzerine uygulanır.

Çay; Arpacık durumunda ılık çay temiz bir pamuk ile bölgeye pansuman yapılır.

Papatya; İstenirse papatya çayı ılıtılır ve arpacıklı olan göz kapağının üzerine temiz bir pamuk ile pansuman olarak uygulanır.

Ateş İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Turunç; 3 bardak kadar su ile birlikte 4 tatlı kaşığı kadar turunç çiçeğini iyice kaynatın. Sonra elde ettiğiniz sıvıyı iyice süzün ve bu sıvıdan gün içinde 4 defa kadar ancak 1 fincan ölçüsünde için.

Portakal; 1 kilo gram kadar portakal kabuğunu 1 litre kadar suyun içerisinde iyice kaynatın ve sonra suyunu süzüp bu sıvıyı gün içerisinde 3 ila 4 defa 1 çay bardağı kadar için.

Nane Ve Limon; 1 cezve suyun içerisine 3 tutam kadar nane ve yarım rendelenmiş limon ekleyip kaynatın. Daha sonra temiz bir tülbent ile iyice süzün ve biraz şeker ya da bal ilave edip tatlandırarak için.

Centiyane; 2 tutam kadar centiyane kökü tozunu 1 bardak kadar suyun içinde kaynatarak için.

Kınakına; 1 tutam kadar kına kınayı 1 bardak kadar suyun içerisinde kaynatın ve bal ile tatlandırmak sureti ile ancak hala sıcakken için.

Söğüt; 1 tutam kadar söğüt kabuğu tozunu sadece 1 bardak suyun içinde kaynatın ve bal ile tatlandırarak yine halen sıcakken için.

Pelin Otu; Kurutulmuş olan pelin otu yaprakları ile çiçeklerini sadece 1 litre suyun içine ve 5 ya da 10 gram kadar ekleyin ve iyice kaynatın. Bu karışımı gün içinde 3 ya da 4 defa 1 çay bardağı kadar için.

Papatya; Papatya çayının da ateş düşürücü etkisi olduğu belirlenmiştir.

Yukarıda bahsettiğimiz ve evde hazırlayacağınız bu çayları bilhassa sıcak olarak içerseniz hem hemen terlersiniz hem de ateşiniz daha kısa sürede düşer.

Bağırsak Solucanları İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Kabak; Kabak çekirdeklerinin kabuklarını soyun. Yetişkinler soyulmuş çekirdeklerden isterlerse 400 gram kadar kullanabilirler. Daha sonra 3 ya da 4 saat sonra 30 ila 40 gram kadar hintyağı içilir ve bu sayede felç olmuş olan parazitlerin dışarıya atılması sağlanır. Kabak çekirdeği özellikle şeritlerde etkili olmaktadır.

Pelin Otu; 1 litre kadar suyun içerisine 3 tutam kadar pelin otu eklenir ve kaynatıldıktan sonra iyice süzülür. Bu karışımdan gün içinde 4 defa ve 1 çay fincanı kadar içilir. Ancak pelin otu hamile kadınlarda düşüğe neden olacağı için kesinlikle gebeler pelin otunu kullanmamalıdır.

Solucan Otu; Kurutulmuş olan solucan otu 50 gram kadar pekmez ya da bal ile iyice karıştırılmak sureti ile yenmelidir. En az 3 gün sonra da aynı kür yeniden tekrarlanmalıdır. Bu karışım en çok kıl kurdu ve askarise üzerinde etkilidir.

Eğrelti Otu; 1 litre kadar suyun içerisine 1 tutam kadar eğrelti otunu karıştırın ve iyice kaynattıktan sonra süzün. Hazırladığınız bu sudan gün içerisinde 3 defa ve sadece 1 fincan kadar içilir. Bu karışım özellikle şeritler üzerinde etkilidir.

Pelin Otu, Papatya Ve Sinameki; Her bir bitkiden 30 gram kadar alın ve iyice karıştırın. Daha sonra bir fincan kadar suyun içerisine 2 çay kaşığı kadar karışımdan ekleyin ve en fazla 10 dakika kadar demleyip bu çaydan her gece ve sadece 1 fincan kadar için.

Çarpıntı İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Alıç, Müge, Oğul Otu Ve Kedi Otu; Alı ve müge’den 30 gram kadar alın ve oğul otu ile kedi otundan da 20’şer gram kadar alın ve bu bitkileri iyice karıştırın. Daha sonra 1 bardak kadar kaynar suyun içerisine 2 çay kaşığı kadar bu karışımdan ekleyin. Daha sonra 10 dakika kadar daha karışımı demleyin ve karışımdan sadece günde 2 bardak kadar için.

Gastrit İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Nane; 1 cezve kadar suyun içerisine 2 tutam kadar nane ekleyin ve nane çayı olarak günde 3 ya da 4 defa için.

Papatya; Her zamanki gibi papatya çayını hazırlayın.

Meyan; Meyan kökü tozundan sadece 1 çay kaşığı alın ve 1 fincan kadar su ile karıştırarak gün içinde 2 ya da 3 defa için.

Ebegümeci; 1 çay bardağı kadar suyun içine 2 tutam kadar ebegümeci ekleyin ve iyice kaynattıktan sonra süzüp için.

Kantaron; 1 su bardağı kadar kaynattığınız suyu 1 tatlı kaşığı kadar kantaron ile karıştırın ve 30 dakika kadar kaynamış suyun içinde beklettikten sonra süzerek için.

Nane Ve Oğul Otu; Bu iki bitkiden de sadece 20’şer gram kadar alın ve iyice karıştırdıktan sonra bir fincan kadar suyun içine 2 çay kaşığı kadar bitki karışımından atıp en az 15 dakika kadar demleyin ve gün içerisinde 3 ya da 4 bardak kadar için.

Rezene Tohumu, Nane Ve Oğul Otu; Her bitkiden sadece 25 gram kadar alın ve iyice karıştırdıktan sonra 1 fincan kaynar suyun içerisine 1 çay kaşığı kadar atıp en fazla 10 dakika kadar demleyin. Bu bitki çayından ılık olmak sureti ile günde 2 ya da 3 defa kadar için.

Frenk Kimyonu Tohumu, Rezene Tohumu, Nane Ve Papatya; 20 gram rezene ile 20 gram Frenk kimyonu ve 30 gram nane ile 30 gram kadar da papatya’yı iyice karıştırın. Daha sonra bir fincan kadar kaynar suya 2 çay kaşığı kadar bitki karışımından ekleyin ve sadece 15 dakika kadar demleyip günde 2 ya da 3 bardak kadar için.

Frenk Kimyonu Tohumu, Rezene Tohumu Ve Papatya; Her bir bitkiden 35’şer gram kadar alıp iyice karıştırın ve 1 litre kadar suyun içinde kaynattıktan sonra gün içinde 3 bardak kadar için.

Hazımsızlık Ve Bağırsak Gazları İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Anason; 1 su bardağı kadar kaynar suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kadar anason ilave edin ve daha sonra şeker ya da bal ile hafif bir şekilde tatlandırarak için.

Adaçayı, Nane Ve Papatya; 1 litre kadar suyun içine 3 tutam kadar adaçayı ile 1 tutam kadar papatya ve 1 tutam kadar naneyi ekleyin ve iyice kaynatın. Daha sonra gün içerisinde pekmez ile tatlandırarak için.

Acıağaç; 1 litre suya 5 ya da 10 gram kadar acıağaç ekleyin ve yemeklerden sonra 1 tatlı kaşığı kadar için.

Biberiye; 1 litre kadar suyun içerisine 2 tutam kadar biberiye ekleyin ve iyice kaynatın. Hazırladığınız bu karışımı yemeklerden sonra sadece yarım fincan kadar için.

Frank Kimyonu Tohumu, Rezene Tohumu, Papatya Ve Nane; Her bir bitkiden 25’er gram kadar karıştırın ve 1 fincan kaynar suyun içerisine 2 çay kaşığı kadar ekleyin ve 15 dakika kadar demleyin ve bu karışımdan günde 4 defa için.

Anason Tohumu; 50 gram kadar anason tohumunu 1 litre kadar suyun içerisine ekleyin ve iyice kaynatın. Bu karışımı 2 hafta boyunca günde 3 su bardağı daha sonra da 3 fincan kadar için.

Anason Tohumu, Rezene Tohumu, Papatya, Nane Ve Kedi Otu; Her bir bitkiden sadece 20’er gram kadar alıp iyice karıştırın ve sadece 1 fincan kaynar suya 2 çay kaşığı kadar ekleyip sadece 15 dakika kadar demleyin ve bu karışımdan günde 4 defa için.

İdrar Söktürücü Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Ardıç Meyvesi, Maydanoz, At Kuyruğu, Rezene Ve Nane; Her bir bitkiden 20’er gram alın ve bu karışımdan 1 bardak kaynar suyun içine 2 çay kaşığı ekleyin. Daha sonra bu karışımı 20 dakika kadar demleyip gün içinde 3 bardak kadar için.

Maydanoz, Atkuyruğu Ve Kekik; Her bir bitkiden 30 gram kadar alın ve iyice karıştırın. Daha sonra 1 bardak kadar kaynar suyun içerisine karışımı ekleyip 20 dakika kadar demleyin ve günde sadece 3 bardak için.

Hindiba, Ardıç, Maydanoz Ve Anason; Her bir bitkiden 20 gram kadar alın ve iyice karıştırın. Daha sonra 1 litre kadar suyun içerisine ekleyin 2 çorba kaşığı kadar ekleyip sadece 20 dakika kadar demleyin. Tüm karışımı yavaş bir şekilde için.

İshal İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Ayva; Kabuğu ile birlikte ayvayı rendeleyin ve üzerine su ekleyip iyice lapa kıvamına gelene dek kaynatın ve sonrasında ayva lapasını yiyin.

Beşparmak Otu; 1 litre kadar suyun içerisine 3 tutam kadar beşparmak otu ekleyin ve iyice kaynattıktan sonra iyice süzün. Daha sonra gün içinde 2 ila 4 defa ve sadece 1 çay bardağı kadar için.

Süpürge Otu; 1 litre kadar suyun içerisine 4 tutam kadar süpürge otu çiçeği ekleyin ve iyice kaynattıktan sonra güzelce süzün ve gün içerisinde 3 defa olmak üzere 2 tatlı kaşığı kadar için.

Salep; 30 gram kadar salep tozunu bir cezve su ile birlikte kaynatın ve ikiye bölüp 4 saat ara ile için.

İştahsızlık İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Nane Ve Anason Tohumu; 20 gram nane ve 20 gram anason tohumunu iyice karıştırın ve 1 yemek kaşığı kadar karışımı 500 mili litre kadar suyun içinde kaynatın. Hazırladığınız bu karışımı 1 bardak ama sadece sıcak olarak için.

Pelin Otu Ve Oğul Otu; Her iki bitkiden de sadece 20’er gram kadar karıştırın. Daha sonra bir fincan kadar kaynar suya 1 çay kaşığı kadar karıştırın ve sonrasında 20 dakika kadar demleyin. Hazırladığınız bu karışımdan sadece yemeklerden önce için.

Pelin Otu Ve Nane; 30 gram kadar iki bitkiyi de karıştırın. Daha sonra 1 fincan kadar kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı kadar karışım eklenir ve 10 dakika kadar demlenir. Hazırladığınız bu karışımdan sadece yemeklerden önce için.

Kabızlık İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

İncir; Yarım litre kadar suyun içinde 3 ya da 4 tane kuru inciri iyice kaynatın ve elde ettiğiniz sıvıyı incir şurubu gibi için.

Sinameki; 1 bardak kadar suyun içerisine 1 tutam kadar sinameki yaprağı eklenir ve iyice kaynatıldıktan sonra sabah ve akşam içilir.

Ravend; 1 litre kadar suyun içerisine 10 gram kadar ravend ekleyip iyice kaynatın. Hazırladığınız bu karışımdan sadece yemeklerden sonra 1 ya da 2 çorba kaşığı için.

Mahmude; 1 litre kadar suyun içerisine 10 ila 15 gram kadar mahmude kökü tozunu ekleyin ve iyice kaynatın. Daha sonra bu karışımı iyice süzün ve yemeklerden sonra 1 çorba kaşığı kadar için.

Frenk Kimyonu Tohumu, Rezene Tohumu, Nane Ve Sinameki; Her bir bitkiden 25 gram kadar karıştırın ve 250 mili litre kaynar su ile 15 dakika kadar demleyin ve hem sabah hem de akşam birer fincan için.

Frenk Kimyonu Tohumu, Nane, Sinameki Ve Barut Ağacı Kabuğu; 10 gram kadar sinameki, 20 gram kadar Frenk kimyonu tohumu, 30 gram barut ağacı kabuğu ve 30 gram kadar da naneyi iyice karıştırın. Geceleri yatmadan evvel 1 fincan kaynar su ile 2 çay kaşığı ekleyin ve 10 dakika demledikten sonra için.

Rezene Tohumu, Papatya, Sinameki Ve Barut Ağacı Kabuğu; Her bir bitkiden 25 gram kadar alın ve iyice karıştırıp 1 fincan kadar kaynar suya 2 çay kaşığı atın ve 10 dakika kadar demleyip sadece geceleri için.

Kusma Ve Bulantı İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Nane Ve Limon; Nane limonu ateş kısmında anlattığımız gibi hazırlayıp için.

Ihlamur; Ihlamur çayı hem bulantı hem de kusma durumunda faydalı bir bitki çayı olarak kullanılır.

Kekik; 1 çay bardağı kadar kaynamış olan suyun içerisine bir tatlı kaşığı kadar kekik ekleyip iyice karıştırdıktan sonra için.

Merzengüş; 1 çay bardağı kadar kaynamış olan suyun içerisine bir tatlı kaşığı kadar merzengüş ilave edip için.

Öksürük İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Ebegümeci; 1 litre kadar suyun içerisine 2 tutam kadar ebegümeci ilave edin ve iyice haşladıktan sonra günde 3 ya da 4 defa için.

Hatmi; 1 litre kadar suyun içerisine 2 tutam kadar hatmi ilave edin ve iyice haşladıktan sonra günde 3 ya da 4 defa için.

Öksürük Otu; Yarım litre kadar suyun içerisine 2 tutam kadar öksürük otu koyun ve iyice haşladıktan sonra süzmek sureti ile için.

Çuha Çiçeği, Anason, Rezene Ve Öksürük Otu; Çuha çiçeği kökünden 20 gram, diğerlerinden 10’ar gram kadar karıştırın. Daha sonra bir fincan kadar kaynar suya 2 çay kaşığı kadar ekleyin ve günde 3 defa için.

Sığır Kuyruğu, Öksürük Otu, Anason Ve Hatmi; Her bir bitkiden sadece 25’er gram kadar alın ve iyice karıştırın. Daha sonra bir fincan kaynar suyun içerisine 2 çay kaşığı kadar eklenir ve en fazla 20 dakika kadar demlenir. Daha sonra bal ile karıştırılmak sureti ile günde 4 defadan fazla olmamak kaydı ile içilir.

Sinirli Ot, Çuha Çiçeği Ve Kekik; Her bir bitkiden sadece 30 gram kadar alın ve iyice karıştırın. Daha sonra 1 fincan suya sadece 1 çay kaşığı kadar ekleyip 20 dakika kadar demleyin. Daha sonra günde 3 fincanı geçmemek üzere için.

Kekik, Güneş Gülü Ve Anason; Her bir bitkiden sadece 30 gram kadar alın ve iyice karıştırın. Daha sonra 1 fincan suya sadece 1 çay kaşığı kadar ekleyip 20 dakika kadar demleyin. Daha sonra günde 3 fincanı geçmemek üzere için.

Ciğer Otu Ve Öksürük Otu; Her iki bitkiden de 50’er gram kadar alın ve sonrasında 1 fincan kadar kaynar suda 1 çay kaşığı kadar eklenip 20 dakika kadar demleyin. Hazırladığınız bu karışımdan günde 3 bardak için.

Papatya, Kekik Ve Merzengüş; Her iki bitkiden de 20’er gram kadar alın ve iyice karıştırdıktan sonra 1 çorba kaşığı kadar karışımı 500 mili litre kaynar suya atın ve bu karışımın buharını soluyun.

Safra Kesesi Rahatsızlıkları İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Nane, Oğul Otu Ve Rezene Tohumu; Sadece naneden 50 gram ve diğerlerinden de 20’er gram kadar alın ve iyice karıştırın. Daha sonra bir fincan kadar kaynar suyun içerisine bu karışımdan 2 çay kaşığı kadar ilave ettikten sonra 10 dakika kadar demlemeye bırakın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımdan yemeklerden sonra ve mutlaka yatmadan önce 1 bardak kadar için.

Pelin Otu, Nane Ve Kuzu Kulağı; 30’ar gram kadar bitkilerden karıştırın ve 1 fincan kadar kaynar suyun içerisine 2 çay kaşığı kadar ekleyip 20 dakika kadar demleyin. Hazırlamış olduğunuz bu karışımdan günde 3 defa ve 1 bardak kadar için.

Frenk Kimyonu Tohumu, Rezene Tohumu, Nane, Civan Perçemi Ve Sinameki; Tohumlardan sadece 10’ar gram, nane ile civanperçeminden de 30’ar gram ve sinamekiden de 15 gram kadar karıştırın. Daha sonra 1 fincan kaynar suyun içerisine 2 çay kaşığı kadar ekleyip 15 dakika kadar demleyin. Hazırladığınız bu karışımdan hem sabah hem de akşam için.

Frenk Kimyonu Tohumu, Nane, Pelin Otu Ve Sinameki; 15 gram kadar sinameki, 30 gram kadar pelin otu ve 20’er gram kadar diğer bitkilerden alıp iyice karıştırdıktan sonra 1 fincan kaynar suyun içerisine 2 çay kaşığı kadar atıp 10 dakika kadar demleyin. Hazırladığınız bu karışımdan hem sabah hem de akşam 1 bardak kadar için.

Pelin Otu, Nane Ve Kuzu Kulağı; Her bir bitkiden 30’ar gram kadar alın ve iyice karıştırdıktan sonra 1 fincan kaynar suya 2 çay kaşığı atın ve 20 dakika kadar demledikten sonra günde en fazla 3 bardak için.

Soğuk Algınlığı İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Mürver Çiçeği, Ihlamur Ve Papatya; Her bir bitkiden 30’ar gram kadar alın ve iyice karıştırdıktan sonra 250 mili litre kaynar suya 3 çay kaşığı kadar ekleyin. Bu karışımı en fazla 10 dakika kadar demleyin ve sıcak olarak için.

Mürver Çiçeği Ve Ihlamur; 20’er gram kadar her bir bitkiden alın sadece 1 fincan kaynar suyun içerisine 1 çay kaşığı kadar ekledikten sonra gün içerisinde 4 fincanı geçmemek sureti ile içilir.

Şeker Hastalığı İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Çoban Üzümü Yaprağı, Fasulye, Keçi Sedef Otu, Keçi Sedef Otu Tohumları Ve Nane; Her bir bitkiden 20’er gram kadar alın ve iyice karıştırdıktan sonra 2 çorba kaşığı karışımı 500 mili litre kaynar su ile karıştırın ve 20 dakika kadar demleyin. Bu bitki karışımından 3 ya da 4 fincan kadar gün içinde için.

Uykusuzluk İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Kedi Otu Kökü, Oğul Otu Yaprağı Ve Şerbetçi Otu; Her bir bitkiden 30’ar gram kadar alın ve iyice karıştırdıktan sonra 2 çay kaşığı kadar karışımı 1 bardak kadar kaynar suyun içerisine ekleyin. Daha sonra karışımı 15 dakika kadar demleyin ve mutlaka yatmadan evvel 1 ya da 2 bardak kadar için.

Kedi Otu Kökü, Oğul Otu Yaprağı Ve Nane; Her bir bitkiden 30’ar gram kadar alın ve iyice karıştırdıktan sonra 2 çay kaşığı kadar karışımı 1 bardak kadar kaynar suyun içerisine ekleyin. Daha sonra karışımı 15 dakika kadar demleyin ve mutlaka yatmadan evvel 1 ya da 2 bardak kadar için.

Nane, Portakal Çiçeği İle Yaprağı, Oğul Otu Ve Kedi Otu Kökü; Kedi otu kökünden 40 gram, oğul otundan 20 gram ve diğerlerinden de 10’ar gram alıp iyice karıştırın. Daha sonra 1 ya da 2 çay kaşığı kadar karışımı 1 fincan kadar kaynar suyun içinde 15 dakika kadar demleyin. Bu karışımdan sadece yatmadan önce için.

Melek Otu, Biberiye Yaprağı, Oğul Otu, Lavanta, Civan Perçemi Ve Şerbetçi Otu; Oğul otundan 30 gram, melek otundan 20 gram ve diğer bitkilerden de 10’ar gram kadar alıp iyice karıştırın. Daha sonra 1 fincan kadar kaynar suyun içerisine 2 çay kaşığı kadar ilave edip iyice demleyin. Bu karışımdan sadece ama sadece yatmadan önce 1 ya da 2 bardak kadar için.

Ülser İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Frenk Kimyonu Tohumu, Papatya Ve Sinameki; Her bir bitkiden 10’ar gram kadar alın ve iyice karıştırdıktan sonra 250 mili litre kaynar suyun içerisinde 15 dakika kadar demleyin. Daha sonra hazırladığınız bu karışımdan sadece yatmadan önce için.

Yüksek Tansiyon İçin Pratik İlaçlar Nasıl Hazırlanır?

Gökçe, Alıç Ve Oğul Otu; Her bir bitkiden 30’ar gram kadar alın ve iyice karıştırın. Daha sonra 1 fincan kaynar suyun içerisine 2 çay kaşığı kadar ekleyip 15 dakika kadar demleyin. Hazırladığınız bu karışımdan hem sabah hem de akşam içebilirsiniz.

Gökçe; 100 gram kadar gökçeyi 250 mili litre soğuk suyun üzerine ekleyin ve 1 gün beklettikten sonra hem sabah hem de akşam 1 bardak kadar için.

Alıç Ve Oğul Otu; 60 gram kadar alıç ile 30 gram kadar oğul otunu karıştırdıktan sonra 1 fincan kaynar suya ekleyip 10 dakika kadar demleyin. Hazırladığınız bu karışımdan hem sabah hem de akşam 1 fincan kadar içebilirsiniz.

Alıç Ve Gökçe; 60 gram alıç ile 30 gram gökçeyi karıştırdıktan sonra 2 çay kaşığı karışımı bir fincan kaynar suda 10 dakika kadar demleyin. Hazırladığınız bu karışımdan hem sabah hem de akşam içebilirsiniz.

Gökçe, Alıç, Papatya Ve Kedi Otu; Her bir bitkiden 25 gram alıp iyice karıştırın ve bu karışımdan 2 çay kaşığı kadar alıp 1 bardak kaynar suyun içerisinde 10 dakika kadar demleyin. Hazırladığınız bu karışımdan hem sabah hem de akşam için.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder