Genital Bölge Temizliği ve Bakımının Önemi Nedir ?

Genital Bölge Temizliği ve Bakımının Önemi Nedir ?

Mikropların insan vücudu üzerinde barınma ve üreme olanağı bulabildiği ilk yerlerden birisi genital bölgedir. Her zaman kapalı kalan genital bölge mikroplar için çok elverişlidir. Bu bölgede bulunan kıllar terlemeye sebebiyet vererek kötü kokuların oluşmasına yol açar. Bu kokuların oluşmasını önlemek için kılların düzenli olarak kesilmesi gerekir. Akıntı, yağ ve salgı birikimini önlemek için genital bölge her gün ılık suyla yıkanmalı ve ardından kurulanmalıdır. Ayrıca iç çamaşırını her gün değiştirmeniz gerekir.

Ayrıca kızlarda özellikle âdet dönemi zamanlarında kullanılan petler sık sık değiştirilmelidir. Âdet döneminde banyo yapmak yerine duş almak tercih edilmelidir.

Genital bölge temizliği ve bakımının önemi başta sağlık olmak üzere özgüven oluşumudur. Karşı cinsle birleşme esnasında genital bölge temizliğinden dolayı oluşacak özgüven daha sağlıklı ve mutlu bir ilişkinin oluşmasına ön ayak olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder