Hardal lekesi nasıl çıkar?

Hardal lekesi nasıl çıkar?

Hardal lekesi nasıl çıkar?

Hardal, sari çiçek açan bir bitkidir. Birçok farklı türü olmasına rağmen 3 türünden baharat hazırlanır ve kullanılır. Tohumundan baharat yapılan hardallar: Beyaz, siyah ve kırmızı hardal dır  Kırmızı hardalın diğer bir adı da Hint hardalı dır.

Hardal birçok ülkede baharat olarak kullanılsa bile, ülkemizde pek fazla baharat olarak kullanılmaz. Türkiye’de hardal sos olarak bilinir ve tüketilir. Mayonez ve ketçap gibi soslara nazaran daha az bilinir. Ama en az onlar kadar lezzetli güzel bir tada sahiptir.

Üzerimize damlaması sonucu sarim si bir leke oluşturur. Lekenin kurumadan temizlemesi gerekmektedir. Hardal lekesini çıkarmak için size bir öneri:

Hardal Lekesi Nasıl Temizlenir?

-Lekenin üzerine  (ılık) gliserin sürün, gliseni sürmeden önce az ısındırmanız daha iyi olur. Su ile bölgeyi yıkayın. Leke çıkmadıysa az miktar alkolün içine su katarak silmeyi demeyebilirsiniz. Leke çıktıysa sabunlu ılık su ile yıkayın ve kurumaya bırakın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder