İPUÇLARIM

Kare Tülden Duvak Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Kare Tülden Duvak Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Özellikle yeni evlenecekler ve düğün dahi olsa para saklamayı ve biraz tasarruf yapmayı isteyen akıllı bayanlar, bu çalışmamız tam size göre. Bu çalışmamızı izledikten sonra evde sadece dakikalar içinde muhteşem duvaklar hazırlayabilecek ve aile bütçesine daha ailenizi kurmaya başlamadan katkıda bulunacaksınız.

Gerekli Malzemeler
İlk önce istediğiniz uzunlukta ve türde kare şeklinde dantel, saç tokası, saç tarağı, saç tacı ya da saç kurdelesi, dikdörtgen şeklinde yumuşak küçük bir kumaş ya da elyaf kumaş, yapıştırıcı ya da iğne iplik ve makas.duvak

Kare Dantelden Duvak

Duvak yapimi 2İstediğiniz bir türde herhangi bir tül olabilir, sadece kare şeklinde olması yeterli. Uzunluğu yine sizin zevkinize kalmış ama biz burada 1 metreye 1 metre kare bir tül tercih ettik.

Duvak yapimi 3Yukarıdaki resim biraz sonra duvağınızı nasıl katlamanız gerektiğini göstermek için hazırlandı. Biraz sonra duvağı yere ya da büyük bir masanın üzerine serdiğinizde elleriniz ile duvağı büküp katlamanız gerekecek.

Bu noktadan anlatılmaya çalışılan duvağın ortadan değil yukarı taraftan bükülmesi gerektiğidir. Yani biraz sonra duvağınız katladığınızda biri uzun biri ondan daha kısa kuyruk oluşturmanız için bu çizim yapılmıştır.

Duvak yapimi 4Biz duvağı yere serdik. Gördüğünüz gibi düz ve temiz bir alana duvağın yerleştirilmesi gerekiyor.

Duvak yapimi 5Yukarıda detaylı bir şekilde açıkladığımız gibi bu şekilde duvağın üst tarafını katlayın.

Duvak yapimi 6Her kenarda 25 santimetre kalacak şekilde katlama işlemi yapılmalıdır. Yani aşağı tarafında 25 cm ve sol tarafında 25 cm boşluk kalmalıdır.

Duvak yapimi 7Eğer tam katlama yerinden emin olamazsanız diye isterseniz katlama yerini ılık ütü ile geçin böylece biraz sonra katlayacağınız yeri şaşırmazsınız.

Duvak yapimi 8Şimdi katlama yerini yeniden açın ve kare şeklini duvağa geri verin ve eliniz ile sağ taraftan danteli toplamaya yani katlamaya başlayın.

Duvak yapimi 9Katlama işleminden sonra duvağınız bu şekilde görünmelidir.

Duvak yapimi 10Katladığınız duvağın altından bir tane orta boy ya da küçük boy u-yani ince bir ip ya da kurdele geçirin. Bu kurdelenin şık olup olmaması önemli değil çünkü bu kurdele biraz sonra görünmez hale gelecek ve kesinlikle duvakta dışarıdan bakıldığında görünmeyecektir.

Duvak yapimi 11Çok sıkı bağlamayın duvağın ortasında yaklaşık 10 cm kadar genişlik kalacak şekilde kurdeleyi bağlamaya özen gösterin.

Duvak yapimi 12Şimdi duvağınızın kısa olan tarafını uzun olan tarafın üzerine atın.

Duvak yapimi 13İşe katladığımız duvağın bağlama kısmına gerekli malzemeleri yapıştırmaya ya da dikme işlemine başlayarak devam ediyoruz.

Duvak yapimi 1410 santimetrelik elyaf ya da farklı türdeki dikdörtgen kumaşımızı alıyoruz,

Duvak yapimi 15Dikdörtgen kumaşı duvağın ortasını bağlamak için kullandığımız kurdeleyi sıcak uhu ile yapıştırıyoruz ya da uygun olan renkteki sağlam bir ip ile iyice kurdeleye dikiyoruz.

Duvak yapimi 16Daha sonra hazır aldığımız ya da yine kendi yaptığımız gülleri ister dikerek istersek de sıcak yapıştırıcı ile duvağın üst kısmına yapıştırıyor ya da dikiyoruz.

Duvak yapimi 17Çiçekleri yapıştırmayı tercih ettiyseniz duvağınızın iç tarafının görüntüsü bu şekilde olacaktır.

Duvak yapimi 18İşin eğlenceli kısmına sıra geldi şimdi isterseniz yine sıcak yapıştırıcı ile ya da dikerek şık bir saç tacını duvağınıza yapıştırabilirsiniz.

Duvak yapimi 19Ya da şeffaf bir saç tarağını duvağınıza dikebilirsiniz. Eğer şeffaf tarağı uygulamayı seçtiyseniz hem sağ hem de sol tarafa bu tarakları diktiğinizden ya da yapıştırdığınızdan emin olun.

Duvak yapimi 20Veya ince saç tokaları ile duvağınızı dikdörtgen kumaştan geçirip saçınıza sabitleyebilirsiniz.

Duvak yapimi 21İşte %100 evde kendi hazırladığınız duvağınız.

Duvak yapimi 22Bu da duvağınızın arkadan görünüşü.

Evet, sevgili hanımlar daha önce de belirttiğimiz gibi eğer daha uzun istiyorsanız daha uzun bir duvak hazırlayabilirsiniz. Eğer duvağınızın kuyruğunu çok uzun yapmak istiyorsanız özellikle kullandığınız yapıştırıcının çok kaliteli olmasına dikkat edin.

Aşağıdaki videonun sonunda isterseniz duvağın çeşitli taraflardan çekilmiş resimlerini de bulabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.