Evde ütü Suyu Hazırlama, Buharlı Ütü suyu Nasıl Olmalı?

Ütü suyu nedir, ütü suyu nasıl yapılır, ütü suyu nasıl olmalı, evde ütü suyu yapılır mı, hangi sular ütüye zarar verir? Vs tarzındaki soruların yanıtlarına, konun devamından ulaşabilirsiniz.

Buharlı ütüler için önemli olan doğru suyun kullanılmasıdır. Kullanacağınız yanlış sular yüzünden ütünüz kireçlenip düzgün çalışmamasına sebep olacaktır. Sürekli para harcayıp saf su almanıza gerek yoktur. Ev ortamızda buharlı ütüler için su hazırlayabiliriz.

Evde buharlı ütü için nasıl saf su hazırlanır?

Buzdolabın buzluk kısımlarında çözülen buzların fazla sularının toplanması için bir kap (bölüm) vardır. Oradaki biriken suları bir sise içresinde biriktirin. Bu su kireçsiz ve temiz bir su olduğu için buharlı ütülerde kullanabilirsiniz.

Evdeki musluk sularını da ütü suyu için kullanabilirsiniz. Musluk sularını kullanmak için ilk yapmamız gereken suyun kireç oranını öğrenmektir. Musluk suyunuzun kireç oranı çok sert ise bir kabın yarısına saf su diğer yarısına da musluk suyu koymak şartı ile buharlı ütülerde kullanabilirsiniz.

Daha kolay ve hızlı ütü yapmak için buradaki makalemizi okumanızı öneririm.Birde ütü yaparken oluşan parlama ve yanıklara nelere yapmanız gerektiren konumuzda bakabilirsiniz.

7 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.