Evde Neden Örümcek Olur?

Evde Neden Örümcek Olur?

Örümcek ağ örerek avlanır, sekiz bacaklıdır, her örümcek kendi türüne göre farklı boydadır ve örümcekler eklembacaklı hayvanlardır.

Örümcekler dünyanın her bölgesinde bulunurlar, toprakların altına, ağaçların üstüne, evlere, akarsu veya göllerin içine ve akla gelebilen hemen hemen her yere ağ yaparak yerleşirler.

Örümcekler hem dış ortamlarda hem de iç ortamlara kadar her yere yerleşebilirler. Fakat örümcekler genelde uzun süre kullanılmayan evleri tercih ederler ve uzun süre kullanılmayan evlerde çok daha rahat bir şekilde besin bulup beslenebilirler.

Neden Evde Örümcek Olur?

Örümcekler genelde avlarını yakalamak için ağ örerler ama av yakalamak için ağ örmeyen örümcek türleri de vardır. Örümcekler avlarını yakaladıktan sonra, zehirli olan salgıları ile avlarını eritirler. Daha sonra avlarını emerek avlarından beslenirler. Örümcekler kurdukları ağa takılan böcek türleri ile beslenerek yaşamlarını sürdürürler.

Örümcekler bilhassa evlerde kullanılmayan ya da çok az kullanılan odalarda, depolarda veya bodrumlar ile kömürlüklerde bulunur. Kullanılmayan ya da çok az kullanılan bu alanlar böceklerin yaşam koşullarına da oldukça uygundur ve bu yüzden de örümcekler özellikle kendi yaşam alanları olarak bu alanları tercih ederler.

Evlerde örümcekler bilhassa dolap arkalarına, duvar köşelerine, perde aralıklarına, kapı ve pencere aralıklarına, yatak altlarına, balkonlara, yani evde bulunan tüm tenha köşelere ve alanlara ağlarını kurarlar.

Örümceklerin kurdukları ağları çıplak eller ile yok etmek son derece tehlikelidir. Çünkü ağın bozulduğunu gören ve buna sinirlenen örümcek sokarak kişiye zarar verebilir.

Evlere ağ kuran örümceklerin ağında genellikle sinek ve benzeri böcek türlerine rastlanır. Evlerde örümcek görülmesinin en büyük nedeni evin yeteri kadar hijyenik olmamasıdır.

Evlerde ne kadar fazla böcek veya haşere türü var ise o evde örümcek olma olasılığı da o kadar artar. Bu yüzden evde bulunan örümcek ağları ile uğraşmamak için belli aralıklar ile evi ilaçlatmanız aynı zamanda da temizliğe yani hijyene dikkat etmeniz ile örümcek problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder