Kedilerin Gözleri Nasıl Temizlenmeli?

Kedilerin Gözleri Nasıl Temizlenmeli?

Kedilerin gözleri türlerine bağlı olarak farklı sıklıkta akar. Daha doğrusu cins kedilerin gözleri diğer kedilere göre çok daha fazla bir şekilde akar.

Örneğin Chinchilla ile İran ve Himalayan cinsinden kedilerin gözleri çok daha sık ve çok daha yoğun bir şekilde akar.

Kedilerin gözlerine temizleme işlemi uygularken asla evde bulunan gelişi güzel malzemeler ile bu önemli hijyen uygulaması uygulanmamalıdır.

Kedilerin hem kulak hem de göz temizleme işlemleri mutlaka temizleme solüsyonu kullanılarak yapılmalıdır.

Bu temizleme solüsyonlarını isterseniz veterinerinizde isterseniz de hayvan malzemeleri satan shoplar da bulabilirsiniz.

Göz Temizliği Nasıl Yapılır?

Yukarıda da önemli belirttiğimiz üzere kedinizin gözlerine temizleme işlemi uygularken ihtiyacınız olan ilk malzeme kedi göz temizleme solüsyonu ikinci malzeme de temiz bir pamuktur.

İlk aşamada temiz bir parça pamuk alın ve daha sonra üzerine temizleme solüsyonundan 5-6 damla kadar damlatın. Ancak solüsyonu çok fazla döküp de pamuğu aşırı derecede ıslatmamaya özen gösterin.

Daha sonra solüsyonlu pamuk yardımı ile kedinizin gözlerini iç taraftan dış tarafa doğru yavaş ve dikkatli bir şekilde silin.

Bu işlemi uygularken kesinlikle pamuğu fazla bastırmayın. Aksi halde kedinizin gözlerine hasar verebilirsiniz.

Aynı zamanda kesinlikle göz temizleme solüsyonun kedinizin gözlerinin içerisine gelmesine izin vermeyin.

Göz çerçevesini temizleme işlemini uygularken kedinizin gözünde çapak var ise çapaklı kısmın çevresini silin ve çapağı daha sonra yeniden daha küçük bir parça pamuk ve 1 ya da 2 damla göz solüsyonu ile silin.

Gözünde çapak olan kedilerin göz çevresini temizlerken en iyisi ilk önce çapakları temizlemek daha sonra yeniden göz çevresini temizlemektir. Her iki işlemi de göz temizleme solüsyonu ile yapmanızda bir sakınca yoktur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder