Sebzeleri zararlı böceklerden koruma yolları

Sebzeleri zararlı böceklerden koruma yolları

Bahçenizde sebze yetiştirip sağlıklı beslenmeyi sevenlerden misiniz? Yetiştirdiğin ürünü yemek gerçekten çok hoş bir duydurur. Bitkilerin tohum halindeyken toprağa ekilmesi, yavaş büyüdüklerini görmek ve en sonra verdikleri ürün tadına bakmak, hakikaten herkesin yaşaması gereken bir histir.

Tabi ki tohumu toprağa ekip su vermekle bitmiyor. Sebze yetiştirmek hakkında bilinmesi gereken birçok konu vardır. Mesela hangi ayda ne ekilmeli, daha fazla ürün vermesi için nasıl bir ilaç kullanılmalı vs. gibi birçok bilgiye sahip olmak gerekir.

Bu zararlı böcekler sebzelerin verdikleri ürünleri ve yapraklarını yiyerek yaşamlarını sürdürürler. Ben aslında her canlının doğada bir göreve sahibe olduklarını düşünürüm. O böceklerinde sebzelerin yapraklarını yiyerek bize ne tür bir fayda sağladıklarını da anlamış değilim açıkçası. Neyse konuyu fazla uzatmadan böcekleri uzaklaştırma yoluna geçelim.

Bahçedeki sebzeleri ilaçlayarak zararlı böceklerden kurtulmak mümkündür: ama neticede zehirli madde kullanıyoruz bu bize de zarar verebilir o yüzden size tavsiyem, sabunlu su püskürtmek olacaktır.

Sebzeleri böcekten korumak için ne yapmalı:

Püskürtmek için cam sil şişelerini iyice temizleyip kullana bilirsiniz. Yaklaşık bir litre büyüklüğünde olan cam sil şişesi içerine sabunla karıştırılmış su ekleyin ve bunu sebzelerin üzerine hafifçe püskürtün. Sabunlu su olan bölgelerdeki böcekler oradan uzaklaşacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ali dedi ki:

    teşekkürler işe yarıcak bilgi kullanmak isterim teşekkür ederim

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder