Evde Kâğıttan Ağaç Süsü Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Evde Kâğıttan Ağaç Süsü Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Süse her zaman yeni yılda değil, yılın birçok zamanında ihtiyacımız var. Kimiz aman ağaç, kimi zaman parti, kimi zaman da kutlamalar için ağaç süslerini kullanırız. Fakat yeni yılda ya da başak bir parti zamanı için aldığımız süsler hiçbir zaman ertesi yıla sağlıklı bir şekilde ulaşmazlar.

Bu yüzden bizde gider her yeni yılda yeni bir parti ya da doğum günü kutlayacağımız yeniden süs alır ve para harcarız. Ama artık değil sevgili hanımlar. Çünkü biraz sonraki çalışmamızın ardına istediğiniz her zaman ağaç süslerini evinizin rahatında ve neredeyse sudan ucuza hazırlayacaksınız.KAGİTTAN SUSLEME TOPLARİ

Gerekli Malzemeler
İnce kare kâğıtlar, karton, kurşun kalem, yuvarlak bir nesne, makas, cetvel, kâğıt yapıştırıcısı, iğne ve iplik.

Evde Kâğıttan Ağaç Süs Hazırlamak

Kagittan agac susu yapimi 2

Yuvarlak bir nesneyi kâğıdın üzerine koyup etrafını çizin. Aynı ölçülerde başka bir yuvarlak kâğıt daha çizin ama bu sefer bu ikinci yuvarlağı keserek kâğıttan ayırın.

Kagittan agac susu yapimi 3Çizdiğiniz yuvarlağı cetveliniz ile 6 eşit parçaya ayırın. Ayırma çizgilerinin baş taraflarını resimdeki gibi dışa taşırın.

Kagittan agac susu yapimi 4Yukarıda gördüğünüz gibi A,B,A,B,A şeklinde her bir çizgiyi işaretleyin.

Kagittan agac susu yapimi 5İnce kare kâğıdınızı alın ve daire çizgiyi ortalayıp üst yan kenarlarını kurşun kalem ile çizin.

Kagittan agac susu yapimi 6A harfi ile işaretlediğiniz çizgilerin üzerinden baştan aşağı kâğıt yapıştırıcısı ile geçin.

Kagittan agac susu yapimi 7Üzerine başka ince kare bir kâğıt daha koyup bu sefer B harfi ile işaretlediğiniz çizgilerin üzerinden kâğıt yapıştırıcısı ile geçin.

Aynı işlemi 20 defa daha 20 kare kâğıt ile tekrar edin. Unutmayın A çizgisi önce daha sonra B çizgisi.

Kagittan agac susu yapimi 8Aynı yuvarlak ölçülerdeki diğer kâğıdı alın ve 1 defa ortadan ikiye katlayıp geri açın ve arka tarafına yapıştırıcıyı iyice sürdükten sonra masanızdaki 20 katlı projenin tam ortasına yani diğer en altta çizdiğiniz yuvarlak ile üst üste gelecek şekilde yapıştırın.

Kagittan agac susu yapimi 9Daha sonra yerde yuvarlağı da yapıştırdığınız tüm kâğıtları alın ve yuvarlak çevresince makas ile dikkatli bir şekilde kesin.

Kagittan agac susu yapimi 10Şimdi tam ortasından makas ile daha önce katladığınız yerden yuvarlağı kesin.

Kagittan agac susu yapimi 11Kare kâğıtlarda son yapıştırdığınız kâğıt A harfinde bitti ise A harfini, B harfinde bitti ise B harfi olan kısımları yeniden yapıştırın.

Kagittan agac susu yapimi 12Üzerine yuvarlak parçanın diğer yarısını kapatın ve yapışmasını sağlayın.

Kagittan agac susu yapimi 13Her iki sivri kenar ucuna da ipliklenmiş iğneyi geçirin ve bir parmak geçecek kalınlıkta ipi bağlayın.

Kagittan agac susu yapimi 14Bir tarafına yapıştırıcıyı iyice sürün ve nazikçe katı açıp diğer tarafına yapışmasını sağlayın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder