İPUÇLARIM

Kısa Yaz Tuniği Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Kısa Yaz Tuniği Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Kısa yaz tuniği çok hızlı bir şekilde dikilir ve fazla bir dikiş bilgisine gerek yoktur. Özellikle resimli adım adım anlatım ve çalışma sonunda izleyeceğiniz birebir video sayesinde sizde renk renk, desen desen yaz tuniklerinizi kendiniz yapacak ve aile bütçenize de katkıda bulunmanın memnuniyetini duyacaksınız.

Sanırım artık tekrar tekrar belirtmemize gerek yok ebatlar ve renkler hatta kumaş cinsi dahi size kalmış sevgili hanımlar.

Gerekli Malzemeler
İstediğiniz yazlık bir kumaş, makas, dikiş makinesi, toplu iğneler, işaret sabunu ya da kalemi.

Kısa Yaz Tuniği Dikimi

Kisa tunik 1Tunik boyunuzu kendi üzerinizde tespit edin.

Kisa tunik 2Kumaşı ters ve 2 kat şekilde çalışma masanıza koyun.

Kisa tunik 3Yaka kısmının ne kadar açık olacağını tespit edin ve kumaş üzerine sabun ya da işaretleme kalemi ile yaka genişliğini ve derinliğini belirtmek için yayvan bir ‘’u’’ işareti çizin.

Kisa tunik 4Yaka kısmını işaretledikten sonra makas yardımı ile kesin.

Kisa tunik 5Yaka kısmını kestikten sonra tekrar üzerinizde yaka derinliği ve genişliğini kontrol edin. Eğer gerekir ise biraz daha derinlik verin.

Kisa tunik 6Daha sonra koltuk altı genişliğini göze alarak kumaşın üst tarafından koltuk altı boşluğu bırakıp işaret sabunu ile tuniği boydan işaretleyin. Bu noktada size biz herhangi bir ölçü veremeyiz çünkü her bayanın ölçüleri farklıdır. Bu yüzden tuniğin yaka kısmından itibaren kaç cm boşluk bırakıp sabun ile işaretlemeniz gerektiğine sizin karar vermeniz lazım sevgili hanımlar.

Kisa tunik 7Şimdi de boyuna karar verip sabun ile çizdiğiniz kumaşın işaretli kısımlarını toplu iğneler yardımı ile sabitleyin.

Kisa tunik 8Toplu iğneler ile sabitlediğiniz kısımları koltuk altına gelene dek dikiş makinesi ile dikin. Unutmayın tuniklerin özelliği geniş koltuk altlarına ve geniş bir yakaya sahip olmasıdır.

Aşağıdaki video da tuniğinizin yan taraflardan nasıl görüneceğini anlayacaksınız.

Video İle Anlatım (Konuşma Yok)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.