İPUÇLARIM

Gün Boyu Yorulan Ayakları Dinlendirmek

Gün Boyu Yorulan Ayakları Dinlendirmek

Gün boyu vücudun ağırlığı taşıyan, sürekli çalışan ayaklarınızı dinlendirmek için ayaklarınızın sığacağı büyüklükte iki adet leğen hazırlayın. Bu leğenlerin birine 40-45 derece sıcaklıkta su, diğerine ise soğuk su doldurun. Ayaklarınızı dinlendirmeden önce yıkamayı unutmayın ardından sıcak su olan leğenin içine ayaklarınızı sokun. Yaklaşık olarak 5 dakika bekledikten sonra ayaklarınızı çıkartıp soğuk suyun içine sokun burada da ortalama 30 saniye bekletin. Bu işlemi art arda 6-7 defa tekrarlayın. Bittiğinde ayaklarınızı kolonya ile ovabilirsiniz.

Bu yöntemin haricinde şunları da deneyebilirsiniz;

Yatağa uzanarak ayaklarınızı tavana doğru kaldırın. Destek almak için duvara yaslayabilirsiniz. Bu vaziyette 7-8 dakika beklerken derin nefes alıp verin ki vücudunuz rahatlasın. Birde son olarak ve absürt olan (yapılması zor gözüken) şöyle bir yöntem var: Soğuk taş üzerinde yürümek iyi gelecektir.

NOT: Ayak yorgunluğunu gidermeniz için başka bir makalemiz daha mevcuttur.Daha detaylı bir kaç tane daha öneriye ihtiyacınız var ise Ayakları dinlendirmek için ne yapılmalı? adlı konumuza da bir göz atınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.