Gün Boyu Yorulan Ayakları Dinlendirmek

Gün boyu vücudun ağırlığı taşıyan, sürekli çalışan ayaklarınızı dinlendirmek için ayaklarınızın sığacağı büyüklükte iki adet leğen hazırlayın. Bu leğenlerin birine 40-45 derece sıcaklıkta su, diğerine ise soğuk su doldurun. Ayaklarınızı dinlendirmeden önce yıkamayı unutmayın ardından sıcak su olan leğenin içine ayaklarınızı sokun. Yaklaşık olarak 5 dakika bekledikten sonra ayaklarınızı çıkartıp soğuk suyun içine sokun burada da ortalama 30 saniye bekletin. Bu işlemi art arda 6-7 defa tekrarlayın. Bittiğinde ayaklarınızı kolonya ile ovabilirsiniz.

Bu yöntemin haricinde şunları da deneyebilirsiniz;

Yatağa uzanarak ayaklarınızı tavana doğru kaldırın. Destek almak için duvara yaslayabilirsiniz. Bu vaziyette 7-8 dakika beklerken derin nefes alıp verin ki vücudunuz rahatlasın. Birde son olarak ve absürt olan (yapılması zor gözüken) şöyle bir yöntem var: Soğuk taş üzerinde yürümek iyi gelecektir.

NOT: Ayak yorgunluğunu gidermeniz için başka bir makalemiz daha mevcuttur.Daha detaylı bir kaç tane daha öneriye ihtiyacınız var ise Ayakları dinlendirmek için ne yapılmalı? adlı konumuza da bir göz atınız.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.