İPUÇLARIM

Duvardaki İs Lekesi Nasıl Çıkar?

Duvardaki İs Lekesi Nasıl Çıkar?

Evlerimizdeki en başedilmez lekelerden biridir, duvardaki is lekeleri. Özellikle cadde üzerinde bir evde oturuyorsanız, bu lekeler başınızın belası haline gelir. Arabaların egzoz dumanı duvarlarınızın is olmasına neden olabilir. Bunun dışında fabrika bacalarından çıkan duman ve bacalardan çıkan karbonmonoksit gazları, evimizin içine sızarak duvarlarda is lekesine neden olur.

Evin içinde sigara içiyorsanız da duvarlarınızın kararması kaçınılmazdır. Bunların dışında soba ve kaloriferler de is lekesine neden olurlar. Bunca nedeni olduğunu düşünürsek, is lekesinin duvarlarda en çok karşılaşılan lekelerden biri olması çok normaldir. İs artık şehir hayatının bir parçası haline gelmiştir. Bu lekenin önüne geçebilmek mümkün değildir. Ancak biraz zahmetli olsa da is lekesini geçirmenin de yolları vardır.

İs lekesi nasıl temizlenir?

Yarım kova suyun içerine, doğru oranlarda karıştırdığınız kimyasal temizlik malzemeleriyle ve bir bez yardımıyla, duvarları ve tavanı baştan aşağı silerek, duvarlarınızdaki is lekelerinden kurtulabilirsiniz. Çamaşır suyu katkılı malzemeler ve krem temizleyiciler, bu konuda size yardımcı olacaktır.

İs lekesini engellemeniz günümüz şartlarında pek mümkün değildir. Kirli hava ve yakıt olarak kömür kullanılması devam ettikçe, is lekesinden kurtulmak olanaksızdır. Bu yüzden daha temiz bir ortam için duvarlarımızı belli aralıklarla silmemiz gerekmektedir. Evinizi her temizlediğinizde duvarları da silmeniz yararlı olur. Böylece lekeler çok göze batar hale gelmeden temizlemiş olursunuz ve sık sık yapılan bu temizlik hem işinizi kolaylaştırır, hem de daha hijyen bir ortam sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.