Cildi Güzelleştiren Yağlar Ve Faydaları (Bölüm 3)

Cildi Güzelleştiren Yağlar Ve Faydaları (Bölüm 3)

Zeytinyağı; Bu yağ sadece olgunlaşmış olan zeytinlerin ilk preslenmeleri sonucunda elde edilen bir yağdır. Bu yağ çok güçlü bir şekilde zeytin kokusuna sahiptir ve hem berrak hem de yeşil bir renge sahiptir. Bu yağ bildiğiniz üzere bol miktarda E vitamini içeren bir yağdır. Kaliteli bir zeytinyağı demek kozmetik katkı maddesi demektir. Bu yağın özelliği cilde derinlemesine nüfuz etmesi, cildi normal bir hale getirmesi, cildin kendini yenilemesini sağlamasıdır. Ancak bu yağ diğer kokulu yağlar ile karıştırılır ise kokusu çok güçlü bir hale gelebilir.

Tatlı Badem Yağı; Bu yağ hem tatlı hem de acı badem çekirdeklerinin karıştırılmasından bazı durumlarda ise sadece ve sadece tatlı bademden elde edilen bir yağdır. Bu yağ oldukça sadece bir kokuya sahiptir, cilt tarafından çok kolay bir şekilde emilir ve çok akıcı olan bir yağdır. Bu yağ içeriğinde D vitaminini barındırır. Bu yağ bu yüzden özellikle saçlara, kuru ciltlere ve aşırı kırılgan tırnaklara çok iyi gelir. Ancak bilhassa çatlak ve kuru ciltlere ve cilt pürüzlerine çok iyi gelir. Bu yağ bebeklerde dahi kullanılabilen bir yağdır.

Bu yazı dizimizin bölüm 1 ve bölüm 2‘deki yağları ve faydalarını buradan öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder