Çocuk Hastalıkları Ve Bitkisel Tedavi Yolları

Çocuk Hastalıkları Ve Bitkisel Tedavi Yolları

Ebe beyinler için en endişe veren şey çocuklarının hastalanmasıdır elbette sadece hastalanmalı değil aniden gelişen ve beliren hastalık belirtileri de. Bebeklerin bünyeleri biz yetişkinlere göre çok daha farklı çalışmaktadır ve bu durum da bazen bunu bilmeyen ebe beyinleri çocuğun hasta olduğuna ya da tam tersi bebek hasta iken bebeğin bir şeyi olmadığına inanmalarına itmektedir. Bir bebeğin ateşi aniden yükselebilir ve ebe beyinleri telaş içinde hastaneye ya da doktora koştururken kısa bir sürede bebek kendine gelebilir gülücükler saçıp oyun oynamak isteyebilir. Bu neden ile bebek ve çocuklarımız için ne zaman endişe etmemiz ya da etmememiz gerektiğini bilmemiz evlatlarımızın sağlığı açısından çok büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden evladınızın hasta olup olmadığını anlamalı ve ona göre tedbirler almalısınız.

Çocuğunuz hastalandığından Ne Zaman Yardım Almalısınız?

Elbette çocuğunuza gözünüz gibi bakıyor ve her an yanındasınız. Ama bazı durumlarda çocukların hastalıkları evde ya da bitkisel yollardan tedavi edilemeyecek düzeydedir ve bu durumlarda acilen profesyonel yardım almalı ve evladınızı riske atmamalısınız. İşte hangi durumlarda gecikmeden profesyonel yardım almanızı anlamanızı sağlayacak önemli bilgiler burada.
• Çocuğunuzda kasılma ve nöbetler gözlemlediğinizde.
• Letarji, olağan dışı uyuşukluk durumlar ve solunum problemlerinde.
• Alışılmadık düzeyde yüksek ses ile ağlama durumlarında.
• Aşırı kusma ve ishal durumlarında.
• İshal durumunun 12 saatten fazla sürmesinde.
• Boğazda sertlik ile birlikte ateş, isilik veya baş ağrısı durumlarında.
• Ateşin birkaç saat 39 derecede seyretmesinde.

Çocuklarda Mide Rahatsızlıkları

Çocuklar bizler gibi sindirim problemleri çekerler fakat çocuklar bizlerin sorunlarının dışında birde yol tutması ve safra nöbetleri de geçirirler.

Gastrit Sorunu

Bildiğiniz üzere birçok çocuk ‘’safra nöbetleri’’ ya da kusma, baş ağrısı, mide bulantısı, karın ağrısı, keyifsizlik ve gastrit gibi rahatsızlıkları çok sık yaşarlar. Fakat çocuklar bu sorunları sürekli yaşıyorlar diye umursamamak ve geçeceğini düşünerek hiçbir şey yapmamak çok tehlikelidir. Bu yüzden eğer evladınızda yukarıdaki rahatsızlıklardan herhangi birini 12 saatten fazla sürede gözlemlerseniz hiç durmaksızın profesyonel yardım almanız gerekmektedir.

cocukta gastrit (640 x 320)

Gastrit Sorununa Bitkisel Çözümler

• Her fincan için iki yemek kaşığı ölçüyü kullanmak üzere eşit miktarlarda kestere ve koyun otu ile bir çay hazırlayarak evladınıza günde 3 defaya kadar içirebilirsiniz.
• Evladınızın başındaki ağrıyı hafifletmeye yardımcı olmak için ise evladınızın başına soğutulmuş lavanta deminde ıslatılmış temiz bir bez yardımı ile kompres yapın.
• Karın ağrılarını hafifletmek için kaynamış gilaburu ile ıslatılmış temiz bir bez ile sıcak kompres uygulayın.
• Eğer evladınız sürekli kusuyor ya da ishal durumu gözleniyor ise o zaman sıvı kaybının önüne geçmek zorundasınız, yani evladınıza bol bol sıvı vermeniz gerekmekte.

Yol Tutması Sorunu Ve Bitkisel Çözümler

Yol tutması sorununa bulunulan araçtaki ortam sebep olmuş olabilir yani boğucu atmosfer ve egzoz dumanları sebep olabilir. Fakat bunların dışında iç kulağın dengesini bozan kısıtlanmış görüş de neden olabilir.
• Eğer evladınız çiğneyebilecek kadar büyük ise ona yol tutmasına karşı sarımsak tabletleri çiğnetin.
• Eğer çiğneyebilecek yaşta değil ise dilinin üzerine sulandırılmış tentür damlatın. Eğer gerek görüyorsanız bu işlemleri yolun uzunluğuna göre tekrarlayabilirsiniz.
• Tablet veya tentürün dışında evladınıza yola çıkmadan ve yolda bol sarımsaklı yiyecekler yedirebilirsiniz, tentür ve tablet ile aynı etkiyi gösterecektir.
• Sarımsağın dışında kulunç otu da hemen hemen aynı etkiyi sağlamaktadır.
• Eğer sarımsak veya kulunç otu kullanmak istemiyorsanız o zaman yolculukta ya da yolculuğa çıkmadan önce surezenesi, papatya ya da melisa çaylarını ya da tentürlerini kullanabilirsiniz.

Alerjiler Ve Tedavi Yolları

Alerji vakalarında en önemli olan şey alerji yapan maddenin ne olduğunu bulabilmektir. Son yıllarda görülen alerji sorunlarının kaynağı kirliliğe, fazla antibiyotik kullanımına ve yiyeceklerde kullanılan katkı maddelerine dayandırılmaktadır. Belki evladınızın neye alerjisi olduğunu bulabilirsiniz ama onu bu besin maddesini yemeden vazgeçirebilmeniz ayrı bir sorun yaratabilir çünkü siz sorunlu maddeyi bulana kadar evladınız o yiyeceğe çoktan alışmış olabilmektedir.

Çocuklarda Hiperaktivite Sorunu Ve Çözüm Yolları

Evet, hemen hemen her çocuk çok fazla hareketlidir ama hiperaktivite tamamen başka bir sorundur. Bu rahatsızlığın belirtileri arasında odaklanma problemi, uyuyama, öğrenmede sıkıntı çekmek ve saldırganlık vardır. Ayrıca b rahatsızlık okuduğunu geç anlama hastalığı olan dsylexia hastalığına yol açabilir. Tüm bunların dışında bu rahatsızlığa duygusal sorunlarda neden olabilmektedir.
• Bu rahatsızlık ile savaşma da ilk yöntem olan çayları deneyebilirsiniz. Bu çaylardan birine örnek olarak eşit miktarlarda hodan ve kestere içeren bir çay ile çocuğunuza günde 3 defa içirmek üzere sakinleştirebilirsiniz.
• Ayrıca evladınızın beslenmesine katkıda bulunmak için hodan yağı veya çuha çiçeği kullanabilirsiniz. (250-500 mili gram)
• Kekik yağı içeren kapsülleri de okuduğunu geç anlama durumunda yani dsylexia hastalığı için kullanabilirsiniz.

cocuktaki alerjiler (640 x 320)

Çocukta Egzama Sorunu Ve Tedavi Yolları

Genelde bebeğin anne sütünden kesildiği durumlarda ortaya çıkan alerjik egzaman sorununun inak sütünden kaynaklandığı düşünülmektedir. Böyle bir durumda çocuğunuzun tüm vücudu rahatsız edici lekeler ile kaplanabilmektedir. Genel olarak kullanılan tedavi yöntemi steroid kremleridir fakat bu kremleri çok fazla kullanmamanızda yarar vardır. Ayrıca böyle bir durumda çocuğunuzu geceleri ferah ve serin bir odada uyutmanız vücudundaki tahrişi azaltacaktır.
• Takke otu, boy otu çiçekleri ve ısırganı eşit miktarlarda karıştırıp demleyin. Evladınızın yaşına bağlı olarak fincan başına yarımdan bir tatlı kaşığına kadar değişen dozlar kullanın.
• Ayrıca kapsül olarak çuha çiçeği kapsüllerinden 2 gramlık olanlardan verebilirsiniz.
• Evladınızın beslenmesinden gerekli ve yeteri kadar E, A, B, C vitaminlerini, çinko, kalsiyum ve magnezyum aldığından emin olmalısınız.
• Lekeleri hafifletmek için hodan suyu kullanabilirsiniz. Temiz bir bezi alın ve bu bezi borage suyu ile iyice ıslatın eğer suyu yok ise losyonunu da kullanabilirsiniz.
• Eğer evladınızda steroid kremleri kullanmışsanız o zaman çaya hodan ilave ederek bu kremlerin zararlı etkileri ile savaşabilirsiniz.

Orta Kulak İltihabı Ve Tedavi Yolları

Orta kulak iltihabını birçok araştırmacı süt alerjisine bağlamaktadır. Ve bu rahatsızlık birçok çocukta görülebilen bir hastalıktır. Net olmayan kulak enfeksiyonları,kulaktan aşırı yapışkan sıvı gelmesi ve duyma kaybı bu rahatsızlığın belirtileri arasındadır. Bu rahatsızlıkta en çok kullanılan tedavi yöntemi kulaktan sıvıyı çekmek için uygulanan cerrahi müdahaledir.
• Yine eşit miktarlarda alacağınız altın başak, gingko yaprakları, kantaron otu ve sivri kantaron otunu karıştırarak demleyin. Bu karışımı günde 3 defa ve evladınızın yaşına göre her fincan başına bir yemek kaşığı ekleyerek içirebilirsiniz.
• Kulak damlası olarak kullanabilmeniz için ise sarımsak yağı veya sığırkuyruğu kullanın. Unutmayın bunu ancak kulak zarına tüp sokulmadı ise yapabilirsiniz.
• Tüm bu tedavi yöntemlerinin yanı sıra yapmanız gereken diğer bir şey ise en az 3 hafta olmak üzere evladınızın beslenmesinden süt ve süt ürünlerini uzak tutmanızdır.

murver (640 x 320)

Önemli Bir Silah Mürver!

Mürver siz ebe beyinler için tam bir silahtır. Çünkü her bir parçası ayrı ayrı şifa vermek için kullanılmaktadır. İncinme ve burkulma durumlarında yaprakları sayesinde yeşil merhem yapılmaktadır. Kabızlık durumlarında idrar söktürmesi için kabuğu kullanılır. Enfeksiyon ve soğuk algınlığı durumları için C vitamini deposu olan meyveleri kullanılır. Ve tabi iltihap ve nezle sorunu içinde çiçekleri kullanılmaktadır. Mürver çiçekleri aynı zamanda mukus zarlarını kuvvetlendirir ve vücudun alerjiye olan dayanıklılığını arttırır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder