İPUÇLARIM

Bahar Aylarında Hasta Olmamak İçin Bunlara Dikkat

Bahar Aylarında Hasta Olmamak İçin Bunlara Dikkat

Soğuk kış günlerini gerimizde bırakıp bahar ayının içine girdik. Havalar ısınmaya, ağaçlar ve bitkiler çiçek açmaya başladı. Baharın tüm güzellikleri gözler önüne seriliyor. Bahar (özellikle ilkbahar) oldukça güzel ancak biz insanlar biraz dikkatsiz olduğumuz için hasta oluyoruz. Havanın nasıl olacağını tahmin edemediğimizden, artık yaz gelsin düşüncesine girdiğimizden ve alerjisi olanlar polenlerden dolayı hasta oluyor. Baharda hasta olmamak için bir takım önlemler almanızda her zaman fayda vardır. Aslında “ilkbaharda nasıl giyinilir?, baharda hasta olmamak için ne yapılır” desek daha doğru olacak. İşte yapılacaklar;

  • Her gün dışarı çıkmadan önce bulunduğunuz ilin hava durumunu kontrol edin. Öğlen hava 18-20 derece olabilirken akşama doğru 10 derece kadar düşebiliyor. Siz öğlen t-shirt ve hırka ile çıktığınızda keyifli oluyor ancak akşama üşüyorsunuz.
  • Evde çorap ve terlik giymeyi ihmal etmeyin. Soğuk algınlığı genellikle ayaklardan başlıyor.
  • Giyinmenize önem gösterin. T-shirt üzerine hırka veya kazak giyin. Öğlen sıcakladığınızda hırkayı çıkartır akşam tekrardan giyersiniz.
  • Güzel havalara aldanmayın 🙂
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.