Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Araç kiralama, günümüzde sıklıkla kullanılan ve son dönemde lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç haline dönüşen bir hizmettir. En çok tercih edildiği yerler ise büyükşehirler ve tatil bölgeleridir. Araç kiralama hizmetinden faydalanarak konforun ve lüksün keyfini çıkartmak istemez misiniz?

Günlük Araç Kiralama Hizmeti Nedir?

Günlük araç kiralama, iş veya turistik seyahatlerde en fazla ihtiyaç duyulan ve oldukça talep gören bir hizmettir. Özellikle de yerli ve yabancı turistler, tatil sürecinde seyahatlerini keyifli ve konforlu bir hale getirmek için sıklıkla tercih etmektedir. Özellikle de, havaalanından iniş ve binişlerde büyük avantaj sağlayan günlük kiralama hizmeti ulaşım ve konfor açısından büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

arac kiralama

Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Araç Kiralama Hizmeti Nasıl Alınır?

Seyahat ve gezi sırasında kolaylık sağlamak amacıyla, otomobil kiralayarak ulaşım avantajlarından yararlanmak isteyebilirsiniz. Kiralama hizmetinden faydalanmak için izlenmesi gereken adımlar ise şu şekilde sıralanabilir;

1- Kiralamak istenen aracın, ihtiyaca ve bütçeye uygunluğuna karar verilir.  Aracın modeli ve kiralama tarih aralığı kararlaştırılır.

2- Güvenilir firma ve fiyat araştırması yapılarak rezervasyon sırasında istenilen tarih aralığının müsaitlik durumu kontrol edilir.

3- Sigorta ve kasko işlemlerinin firmadan firmaya değişiklik göstermesi nedeniyle, sunulan imkanlar rezervasyon öncesi kontrol edilmelidir.

4- Ek hizmet talepleri önceden belirlenerek, kiralama firmasına iletilmelidir. Örneğin; kiralanacak olan araçta, bebek veya çocuk ile seyahat etmek isteniyorsa, kesinlikle önceden bebek ve çocuk oto koltuğu talep edilmelidir. Son dakikaya bırakılan ek hizmet talepleri, kiralama firmasını sıkıntıya sokabilir ve müşterinin ek hizmet talebinin o anda karşılanamaması gibi durumlarda geri dönüşü olmayan olumsuzluklara neden olabilir.

5- Aracın kiralanacağı firmayla, müşteri tarafından belirtilen tarih aralığı için anlaşma sağlanır. Ödeme yöntemleri ve depozit/provizyon işlemleri için gerekli kredi kartı bilgileri kiralama firmasına iletilir.

6- Rezervasyon sonrası araç teslim alınır ve sorumluluk karşılıklı olarak başlar. Rezervasyon süresinin bitiminde ise kiralama hizmeti alınan firma ile kararlaştırılan konumda araç teslim edilir.

Araç Kiralama Aylık Ücreti Ne Kadar?

En çok merak edilen ve sorulan sorulardan biri de ücret konusudur. Kiralama aşamasında müşterinin araç modeli seçimi, belirlediği tarih aralığı, şoför talebi ve ek hizmetler gibi detaylar aracı kiralarken ücrete yansıyarak fiyatı belirlemektedir. Kiralama sürecinde fiyatlandırma aşamasını, müşterinin taleplerinin belirlemektedir.

Günlük araç kiralarken ödenmesi gereken ücret ile aylık kiralama ücreti arasında büyük fark vardır. Aylık olarak kiralama hizmeti, fiyat avantajı sağlamaktadır. Bu nedenle, firmalar tarafından sıklıkla tercih edilen bir hizmettir.

Yıllık Araç Kiralama Hizmeti Almak İçin Ne Yapılmalı?

Son dönemde lüks olmaktan çıkarak ihtiyaca dönüşen otomobil kiralama hizmeti, ulaşım sürecinde büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Yıllık oto kiralama hizmeti, firmaların sıklıkla tercih ettiği bir hizmettir. Günlük ve aylık olarak kiralamanın aksine oldukça avantajlıdır.

İlginizi Çekecek Diğer Yazımız: Villa Kiralama Nasıl Yapılır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder