Boyundan Askılı Sırtsız Abiye Bluz Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Boyundan Askılı Sırtsız Abiye Bluz Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Boyundan Askılı Sırtsız Abiye Bluz Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım Bu abiye bluz çalışmamız ile gecelerde muhteşem şık bir bluz giyme zevkine sahip olacaksınız hem de aynı bluza yüzlerce lira vermeden.

Gerekli Malzemeler
Sayen kumaş, kumaşın rengine uygun kalın lastikli şık bir kemer, boyun için ince bir lastik, yine boyun için şık kadife ya da benzeri uzun bir ip, makas, isteğe göre toplu iğneler ve dikiş makinesi.

Eğer bel kemeri bulamazsanız bel lastiği alın ama lastik ile birlikte yine lastiğin şıklığına ve rengine uygun olan kancaları da almayı ihmal etmeyin.

Boyundan Askılı Sırtsız Abiye Bluz Dikimi

Askili abiye bluz 1Saten kumaşınızı dikdörtgen bir şekilde kesin ya da alırken dikdörtgen kesilmiş genişçe bir saten kumaş alın. Saten kumaşı tek parça halinde ters bir şekilde çalışma masanıza serdikten sonra üst yan taraflarını yukarıda gördüğünüz gibi katlayın ve her iki tarafına da birer toplu iğne geçirin.

Askili abiye bluz 2Daha sonra makasınız ile toplu iğne geçirdiğiniz yerlerden 1,5 santimetre aşağısından her iki parçayı da kesin.

Askili abiye bluz 3Her iki tarafı da kestikten sonra yan taraflara birer toplu iğne daha geçirip kumaşın oynamamasını garantileyin.

Askili abiye bluz 4Kumaşın orta kısmını yani boğazınıza gelecek olan kısmını parmaklarınız ile toparlayın.

Askili abiye bluz 5Kumaşın boğaz kısmını hiç bırakmadan üzerinize kumaşı yaklaştırın ve boğaz kısmını çeneniz ile tutarak kumaşın her iki tarafını da sırt bölgenizden birleştirip tam olarak ölçünüzü alın.

Askili abiye bluz 6Ölçüyü belirledikten sonra kumaşın yan taraflarını diliş payı bıraktığınız kısımları dikiş makinesinde dikin.

Askili abiye bluz 7İnce lastiği alın ve tam boğaz hizasından 3 ila 4 santimetre aşağıdan kumaşa makinede dikin.

Askili abiye bluz 8Daha sonra ince lastiğin üzerine üstte kalan kısa kumaşı getirin ve boşluk kalacak şekilde yani biraz sonra içerisinden boyun ipi geçecek şekilde kumaş ve lastiği birbirine dikin.

Askili abiye bluz 9Lastik ve boyun kısa kumaşı birleştiğinde bu şekilde bir görüntü elde etmeniz lazım.

Askili abiye bluz 10Biraz önce aldığınız ölçü doğrultusunda kumaş kanatlarının sırtınız ile birleştiği noktayı tespit edin ve makas ile bu noktadan kumaşı kesin.

Askili abiye bluz 11Kumaşa uygun olarak seçip aldığınız şık bel lastiğini kumaşın alt kısmına düzgün bir şekilde dikin.

Askili abiye bluz 12Seçtiğiniz bel kemeri lastiği kalın olmalı ve dikim lastik ile kumaş ortalanarak yapılmalı. (Bel lastiği ne kadar şık olursa bluzunuz o kadar hoş görünecektir.)

Askili abiye bluz 13Eğer kemer yok ise şık bir bel lastiği alabilirsiniz ve bal lastiği alırken mutlaka kancalarını da almayı ihmal etmeyin. Eğer bel lastiğiniz kancalı ise kancaları bel lastiğinin her iki ucuna da dikiş makinesi ile dikin.

Askili abiye bluz 14Sıra boyun için almış olduğunuz kadife ya da şık bir ipi boyun için bıraktığınız lastik boşluğundan geçirmeye geldi.

Askili abiye bluz 15Bluzunuzun sırt taraftan görünüşü bu şekilde olmalıdır.

Video İle Anlatım (Konuşma Yok)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder