İPUÇLARIM

Makrome Örgü Bileklik Nasıl Hazırlanır?

Makrome Örgü Bileklik Nasıl Hazırlanır?

Yine bir örme bileklik ama bu seferki bileklik normal örgü değil ve sadece iki ip ile yapılan makrome bir örgü bileklik modelidir. Makrome örgü bileklikler yapmaya alıştığınız zaman çok daha güzel ve büyük çalışmaları çok hızlı bir şekilde hazırlayabileceksiniz.

makrome bileklik 1Gerekli Malzemeler
Bu makrome örgü bilekliği hazırlamak için mumlu takı ipi, makas, pense, yapıştırıcı, büyük ve küçük halka, anahtarlık zinciri ve banda ihtiyacınız var.

Makrome Örgü Bileklik

Bu bilekliği hazırlamak için ilk önce 175 cm kadar mumlu ipten kesmeniz gerekiyor. Sonrasında anahtarlık zincirinin en az bilekliğinizi 2 defa dolanacak kadar uzun olmasından emin olduktan sonra bir parça daha 3 cm kadar daha fazlalık bırakarak zincir uzun ise kesin.

makrome bileklik 2Daha sonra 175 cm kadar kesip hazırladığınız ipe düğüm tam ortaya gelecek şekilde bir düğüm atın ama düğümü sıkmayın.

makrome bileklik 3Anahtarlık zincirini alın ve ikiye katladıktan sonra uç kısımlarını birleştirerek biraz önce attığınız düğümün ilmeğine geçirin ve şimdi düğümü iyice sıkıp zincirleri düğümün arasına sabitleyin.

makrome bileklik 4Sağ taraftaki ipi alın ve zincirlerin üzerine yukarıda gördüğünüz gibi koyun.

makrome bileklik 5Daha sonra diğer ipi alın ve yukarıda gördüğünüz gibi zincirlerin altından ve diğer ipin üzerinden geçirin.

makrome bileklik 6Sonrasında iki ipi de sıkı bir şekilde çekerek zincirin iki ipin arasında da sabitlendiğinden emin olun.

makrome bileklik 7Şimdi de sol taraftaki ipi alın ve zincirin üzerine aynı yukarıdaki gibi koyun.

makrome bileklik 8Sağ taraftaki ipi alın ve zincirlerin altından ve sol taraftaki ipin üzerinden geçirin.

Daha sonra aynı şekilde hem sağ hem de sol ipi çekerek zincirleri iplere sabitleyin. Aynı işlemi zincir sonuna kadar devam edin. Yani tüm zinciri makrome örgü şeklinde örün.

makrome bileklik 9Tüm sıra tamamlandığında bu sefer sıkı bir düğüm atın. Kalan fazla ipi ve varsa zinciri kesin. İplerin üzerine birer damla yapıştırıcı sürün. Daha sonra bir ucuna büyük bir halka diğer ucuna küçük bir halka ve klipsi makrome örgü bilekliğinize ekleyin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ritzz.net dedi ki:

    Bu ürünü yapmak için kullanılan ürünleri web sitemizden satın alabilirsiniz.

    Ayrıca sizinle iletişime geçmeye çalıştık ancak email formu çalışmıyor umarım bu mesajı görüp bize dönüş yapabilirsiniz 🙂

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.