İPUÇLARIM

Kendi Sözlerinle Resim Yap, Resimli Anlatım

Kendi Sözlerinle Resim Yap, Resimli Anlatım

Öyle zamanlar geliyor ki hoşumuza giden bir cümle ya da bir resim bulunan tablolara yüzlerce lira para veriyoruz. Çoğu zaman bu söz tam olarak bizi anlatan bir söz olmuyor ama biz yinede düşüncesi yakın diye yüklü paralar harcıyor ve bu tablo ya da sanat parçalarını alıyoruz.

Bu çalışmamızda ise çok az para harcayarak ay da evde bulunan malzemeler ile kendi düşüncemizi yansıtan kendi tablomuzu hazırlayacağız.

Gerekli Malzemeler
Bu çalışma için evde bulunan ve atmak üzere olduğunuz bir tablo ya da boş bir kanvas, sprey boya ve yapışkanlı harflere ihtiyacınız var.

Kendi Sözlerinle Resim Yap

resim yap 1

İlk adım olarak harfleri yapışkanlarından ayırmadan önce istediğiniz cümleyi elinizde bulunan kanvasın üzerinde istediğiniz şekilde düzenlemeniz gerekiyor.

resim yap 2İstediğiniz dizayndan emin olduktan sonra yavaş yavaş ve dikkatli bir şekilde harflerin yapıştırıcılarını çıkartıp kanvas üzerinde belirlediğiniz yerlere yapıştırın.

Eğer harf hatlarının düzgün olmasından emin olmak istiyorsanız cetvel kullanarak harfleri hizalayabilirsiniz.

resim yap 3Daha sonra dışarıya ya da balkona birkaç parça gazete kâğıdı serin ve harfler ile hazırladığınız kanvası gazete kâğıtlarının üzerine yerleştirin. Sonra ağzınıza mendil ya da bandana takarak kapatın. Eğer mümkünse ellerinize eldiven giyin ve tüm kanvası yukarıdan aşağıya doğru eşit şekilde boyayın.

Eğer kanvasın üzerinde daha önceden bir resim varsa resmin kapanması için sprey boya ile birkaç kat boya attığınızdan emin olun.

Boya sonrasında dışarıda bırakacaksanız hem insanların hem de etraftaki böceklerin resme dokunmayacağından emin olun. Evin içinde tutmak istiyorsanız boya kuruyana dek gölge ama hava alan bir yerde ya da gölgeli pencere ya da balkonda resim kuruyana dek bekletin.

resim yap 4Sprey boyanın kuruduğundan tamamen emin olduktan sonra dikkatli bir şekilde ve yavaşça kanvasın üzerine yapıştırdığınız harfleri çıkarmaya başlayın.

Hazırlamış olduğunuz ve tamamen size ait olan bu tabloyu isterseniz duvara asabilir isterseniz de uygun ve görünen bir yere koyabilirsiniz. Unutmayın bu çalışma sadece sizi yansıtmalı yani sizin düşüncelerinizin dışa vurumu olmalı.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.