Aşure Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır?

Aşure Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır?

Aşureyi pişirdikten sonra kesinlikle soğumasını beklemeksizin buzdolabına koymayın. Aşureyi sıcakken buzdolabına koyarsanız aşure hemen ekşiyip bozulacaktır. Hazırlamış olduğunuz aşure tatlısını eğer sıcakken hemen yiyecekseniz ilk önce küçük porsiyonlara bölüm ve daha sonra aşurenin üzerine istediğiniz malzemeleri de ekleyerek aşureyi süsleyin.

Aşureyi birkaç gün sonra yemek istiyorsanız ağzı sıkı bir şekilde kapalı olan ve hava almayan bir saklama kabına koyabilirsiniz.

Aşureyi Derin Dondurucuda Saklamak

Eğer aşureyi uzun bir süre boyunca tüketmeyecekseniz yani dondurucuda saklamak istiyorsanız bunun için gerekli olan doğru saklama kabını seçmelisiniz. Eğer isterseniz aşureyi buzdolabı poşetinin içine koyarak da saklayabilirsiniz.

Aşure özellikle dondurucuda en sağlıklı bir şekilde kaliteli saklama kaplarında saklanır. Aşureyi saklamak için saklama poşetlerini kullanmak sadece ağzına kadar dolmuş olan ve başka bir saklama kabını alamayacak olan dondurucular için geçerlidir. Aşureyi saklama kabında değil de saklama poşetinde saklayacaksanız poşetin ağzının hava olmadığından emin olun.

Dondurucuda dondurmuş olduğunuz aşureyi yemeden önce mutlaka en az 6 saat önce dondurucudan normal buzdolabı rafına koymalısınız. Daha sonrasında dışarı çıkartıp aşureyi çözdürme işlemini tamamlayabilirsiniz. Bildiğiniz üzere aşure sadece sıcak değil soğuk olarak da tüketilebilen bir tatlıdır bu yüzden buzdolabı rafından aldığınız aşureyi isterseniz beklemeden tüketebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder