Tığ İşleme Beşik – Çanta

Tığ İşleme Beşik – Çanta

Ana renk 50 gramlık olmalıdır ikincil renkte 25 gramlık olmalıdır. Ayrıca 4 mm işleme tığı yoksa 5 mm işleme tığınızın olması lazımdır.

besik cantabesik canta

Tığ İşleme Beşik – Çanta

besik canta

İstediğiniz sırada ipin rengini değiştirebilirsiniz. Bebek beşinin ne kadar geniş olmasını istiyorsanız o kadar zincir çekin. İlk önce bebek beşiğinin alt kısmını işlemeniz lazım.

besik canta

Sıra 1: Tığ tarafından üçüncü zincire 1 tane çift kroşe işleyin, bundan sonra her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin ve sıranın sonunda son zincire 3 çift kroşe işleyin.

besik canta

Sıra 2: Zincirlerin diğer tarafından işleme yapacaksınız. Her bir çift kroşenin arasına 1 tane çift kroşe işleyin ve son boşlukta 2 tane çift kroşe işleyin.

Sıra 3: 3 tane zincir çekin, 3 çift kroşelik gruba ulaşana dek her bir çift kroşeye birer tane çift kroşe işleyin. Gruba 3 tane çift kroşe, sıra sonuna kadar 1 tane çift kroşe her bir çift kroşeye, aynı boşluğa 2 tane çift kroşe, üçüncü zincire tığı kaydırın.

Sıra 4: 3 zincir çekin, sıra sonuna kadar her bir çift kroşeye birer tane çift kroşe işleyin ve üçüncü zincire tığı kaydırın.

besik canta

Sıra 5: Yaklaşık 5 cm yüksekliğe ulaşana dek sıra 4’ü tekrar edin.

Eğer farklı renkte ip kullanıyorsanız şimdi birleştirme yapın.

besik canta

Üst Taraf Karyola Eteği

Karyola eteğinin ilk sırası kıvırcık ya da biraz dalgalı olacak.

Sıra 1: 3 zincir çekin, aynı boşluğa 2 tane çift kroşe işleyin, sıra sonuna kadar her bir çift kroşeye 3 tane çift kroşe işleyin ve üçüncü zincirin tepesinde tığı kaydırın.

Sıra 2: 3 zincir çekin, sıra sonuna kadar her bir çift kroşeye 1 tane çift kroşe işleyin ve üçüncü zincirin tepesinde tığı kaydırın.

besik canta besik canta 9

Sıra 3: Bundan sonra sıra 2’deki gibi işleme yaklaşık 5 cm olana kadar işlemeye devam edin.

Tutacak İşlemesi

besik canta besik canta 11

Beşiğin uzunluğunun 2 katı ya da istediğiniz uzunlukta zincir çekin. Zincirleri sıra sonuna kadar işleyin.

Aynı şekilde ikinci tutacağı da işleyin.

besik canta besik canta 13

Beşik Başı İşleme

 Beşiği ikiye katlayın ve yarıda her iki tarafta da işaretleme yapın.

Sıra 1: 3 çift kroşelik ilmeğe geçin ve tığı kaydırın. İlk işaretli kısma 1 tane zincir çekin, diğer işaretlemeye gelene dek tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 2: 1 tane zincir çekin, her bir tekli kroşeye sıra sonuna kadar birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 3: 1 tane zincir çekin, her bir tekli kroşeye sıra sonuna kadar birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 4: 1 tane zincir çekin, her bir tekli kroşeye sıra sonuna kadar birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 5: 1 tane zincir çekin, her bir tekli kroşeye sıra sonuna kadar ikişer tane tekli kroşe işleyin ve sıranın sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Azaltma Sırası

 Sıra 6: 1 zincir çekin, sonraki 2 tane ikili tekli kroşelere birer tane tekli kroşe işleyin, sonrakini 2 tekli kroşe birlikte işleyin ve sıranın sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Azaltma Yok

 Sıra 7-8: 1 zincir çekin, sıra sonuna kadar her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işleyin ve sıranın sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Azaltma Sırası

 Sıra 9: 1 zincir çekin, sonraki 2 tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işleyin, sonra 2 tane tekli kroşe birlikte işleyin ve sıranın sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Azaltma Yok

Sıra 10-11: 1 zincir çekin, sıra sonuna kadar her bir tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işleyin ve sıranın sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 12, 13 ve 14: 1 zincir çekin, (sonraki 2 tekli kroşeye birer tane tekli kroşe işleyin, 2 tekli kroşe birlikte) sıranın sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra sonunda ipi kesin ve kenarları dikin.

Beşik Ve Başlık Kenarları

 Başlığın işlendiği sıradan işlemeye başlayın. İpi bu kısma ekleyin, başlık ve beşiğin çevresine ve kenarlarına tekli kroşe işleyin. Gerek görürseniz kenar kısımları daha bir toparlayın ve dikin.

Tığ İşleme Beşik – Çanta Bölüm 1

Tığ İşleme Beşik – Çanta Bölüm 2

Tığ İşleme Beşik – Çanta Bölüm 3

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. turkaywebtasarim dedi ki:

    siteniz çok faydalı , öncelikle teşekkür ediyorum .Allah Razı Olsun kardeş çok işimize yaradı siteniz .Başarılarının devamını diliyorum..

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder