Balığın Yanında Ayran Yada Diğer Süt Ürünleri Tüketilir mi ?

Balığın Yanında Ayran Yada Diğer Süt Ürünleri Tüketilir mi ?

Halk arasında çok yaygın olan ve yaygın olduğu kadar yanlış bilinen bir durum var. Neymiş efendim balığın yanında süt, peynir, kaymak, ayran gibi süt ve süt ürünlerini tüketirseniz zehirlenirsiniz diye.

Ben ne bir doktorum ne de su ve su ürünleri üzerine doktora yapmış birisi. Sadece normal bir vatandaşım. Bu konuda uzun süre merakımdan dolayı araştırma yaptım. Bulduğum sonuçları kısa ve net olarak sizinle paylaşmak istiyorum.

Balık ile yoğurt, ayran vb. tüketilmesi kesinlikle zehirlenmeye sebep olmuyor. Ancak şöyle bir durum var balık bayatsa yanında ne içersen iç, ne yersen ye zehirlenirsin. Yoğurdun, ayranın ve diğer süt ürünlerinin bir suçu yok. Aksine zehirlenen bir kişiye yoğurt yedirmiyor muyuz ?

Bu konuda çok fazla “insan” sazanı var. Kulaktan dolma bilgilerle bana yada başkasına cevap veriyor. Ben şimdiye kadar “Balıkla yoğurt yedi öldü”, “Balığın yanındaki ayran zehirledi!” şeklinde bir haber duymadım. Varsa bileniniz, göreniniz, duyanınız söylesin.!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder