Evde Naneli Ve Çikolatalı Vücut Yağı Nasıl Hazırlanır?

Dışarıda oldukça pahalı fiyatlara satılan vücut yağları ya da yumuşatıcı kremlerin yerine kendi vücut yağınızı kendiniz hazırlamak ister miydiniz?

O zaman gelin bu harika çalışmamızı hep birlikte inceleyip vücut yağının nasıl hazırlandığını görelim.

Son zamanlarda oldukça popüler olan ve özellikle Amerika’da artık günlük olarak kullanılan bu vücut yağlarını evde hazırladığınız zaman özel günlerde sevdiklerinize hediye edebileceğiniz türden bir armağandır.

vucut yagi 1Gerekli Malzemeler
Evde vücut yağı hazırlamak için Hindistan cevizi yağı, çikolata esansı, nane esansı, derine ve geniş cam kâse, cam kavanoz, küçük kâse, tatlı kaşığı, spatula ve çırpıcıya ihtiyacınız var.

Naneli Ve Çikolatalı Vücut Yağı

vucut yagi 2Derin cam kâsenin içerisine Hindistan cevizi yağını, çikolata esansını ve nane esansını koyun ve iyice tüm malzemeleri karıştırın. Cam kâsenin derin olmasına ve mutlaka temiz bir şekilde yıkanmış olmasına ve durulanmış olmasına özen gösterin. Durulama sonrası kâseyi kurutun ve başka bir kokunun kâseye sinmiş olup olmadığını kontrol edin.

vucut yagi 3Eğer varsa tüm malzemeleri mikser yardımı ile karıştırmanız çok daha hızlı bir şekilde vücut yağını hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Eğer mikser yok ise elde çırpıcı ile karıştırabilirsiniz. Fakat normal bir çırpıcı kullanıyorsanız yeteri kadar çırptığınızdan mutlaka emin olun.

Daha sonra hazırladığınız bu karışımı cam bir kavanozun içerisine koyun. Hazırladığınız bu karışım yani vücut yağı artık istediğiniz zaman kullanıma hazır demektir.
Fakat ne olursa olsun karışımın içerisinde Hindistan cevizi yağı olduğu için hazırladığınız bu vücut yağını en kısa zamanda kullanmaya özen gösterin. Hazırladığınız vücut yağını buzdolabında saklamanızda gerek yok. Banyoda da saklayabilirsiniz tabi en kısa zamanda kullanmak şartıyla.

Eğer elinizde malzemelerden biri eksik ise evde hazırda olan başka bir malzemeyi de kullanabilirsiniz. Ayrıca hazırlamış olduğunuz bu malzeme sadece vücudunuz için değil. Eğer isterseniz bu vücut yağı karışımını da yiyebilirsiniz. Çünkü içerisine Hindistan cevizi yağı, nane esansı ve çikolata esansından başka hiç farklı bir madde yok.

İngilizce Video İle Anlatım

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.