İPUÇLARIM

Meyveli Jöle Kek Ve Şekerleme Nasıl Hazırlanır?

Meyveli Jöle Kek Ve Şekerleme Nasıl Hazırlanır?

Bu çalışmamızda yine küçük dostlarımızı dışarıda satılan ve güvenilmez şekerlemelerden uzak tutacak başka bir şekerleme tarifi ile karşınızdayız.

Bu şekerlemenin bir farkı şekerlemenin yanı sıra aynı anda meyveyi de ufak dostlarımızın şekerlemenin içerisinde yiyecek olmalarıdır.

Gerekli Malzemeler
Kızılcık jöle kek şekerlemeyi hazırlamak için derin cam bir kâse 2 bardak yani 400 mili litre kadar sıcak su, 1paket kiraz jölesi, 30 gram kadar jelâtin, meyve kalıpları, istediğiniz küçük meyvelere ihtiyacınız var.

Meyveli Jöle Kek Ve Şekerleme

meyveli jole kek 1Cam ve derin bir kâsenin içerisine 2 su bardağı yani 400 mili litre sıcak suyu, 1 paket kiraz jölesini ve 30 gram jelâtini ilave edin ve hepsini iyice karıştırın. Jelâtini ilave ederken yavaş bir şekilde ve sürekli karıştırarak ilave edin.

Aynı şekilde limon ve kivi jölelerini de başka kâselerde hazırlayın.

meyveli jole kek 2Jöle karışımı meyve kalıplarına kaşık yardımı ile dökün ve içlerine birer tane kızılcık ya da istediğiniz bir meyveyi ilave edin. Sonrasında kalıpları dolaba donması için koyun.

meyveli jole kek 3Başka bir cam kâseye kek kalıbının ilk katı olan jöle ve jelâtin karışımını ilave edin ve sonra karışımın içerisine istediğiniz meyveleri ekleyin ve ilk karın donması için dolaba koyun.

meyveli jole kek 4İlk katı donan keke bu sefer limon jöle jelâtin karışımını ekleyin ve aynı şekilde birkaç parça meyve ilave ettikten sonra bu seferde ikinci katın donması için dolaba yerleştirin.

meyveli jole kek 5İkinci katı da donan keke bu sefer kivi jöle jelâtin karışımını ekleyin ve aynı şekilde birkaç parça meyve ilave ettikten sonra bu seferde üçüncü katın donması için dolaba yerleştirin.

meyveli jole kek 6Tüm kalıplar ve kek en az 2 saat boyunca dolapta donduktan sonra kalıpları çıkartın ve yavaş bir şekilde içlerindeki jöle şekerlemeleri temiz bir tabağa alın.

meyveli jole kek 7Keki çıkarma işlemine geçmeden önce cam kâseyi içi su dolu bir kabın içerisinde en az 15 saniye bekletin. Daha sonra da yavaş bir şekilde kek kalıbını cam kâseden çıkartın.

İngilizce Video İle Anlatım

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.