Pipetten Bileklik Nasıl Yapılır?

Pipetten Bileklik Nasıl Yapılır?

Yok, artık pipetten de bileklik yapılır mıymış demeyin! Çünkü sadece pipet ve birde iplik ya da ayakkabı bağcığı ile kendinize hemen şık bir bileklik hazırlayacaksınız hem de dakikalar içinde!

Gerekli Malzemeler
Pipetten bilekliğinizi hazırlamak için pipet, ayakkabı bağcığı ya da ip, bant, makas ve cetvele ihtiyacınız var.

Pipetten Bileklik Yapımı

pipet bileklik 1İlk önce pipetin üzerinde cetvel yardımı ile 1,5 cm aralıklar ile işaretler oluşturun. Yani pipeti masaya koyun ve cetveli hemen altına koyarak bir eliniz ile pipet ve cetveli sabit tutun.

Daha sonra kalem ile pipet üzerinde 1,5 cm aralıkları tespit edip işaretleyin.

pipet bileklik 2Pipeti 1,5 cm işaretlediğiniz yerlerden makas yardımı ile kesin.

pipet bileklik 3Sonra kalın ve şık bir ipi ya da ayakkabı bağcığını ortadan ikiye katlayın ve tam orta kısmını düz bir yere bir bant yardımı ile yapıştırın.

pipet bileklik 4İpin ya da ayakkabı bağcığının sol parçasından kestiğiniz pipet parçalarından birini geçirin.

pipet bileklik 5Daha sonra aynı pipet parçasının içerisinden bu sefer sağ tarafta duran ipi geçirin ve yukarıdaki gibi iki ipi de gerdirerek bilekliğe şekil verin.

pipet bileklik 6Sonra bir tane daha pipet parçası alın ve yine sol taraftan ilk ipi sonra sol taraftaki ipi aynı pipetin içerisinden geçirerek iki pipetinde tam alt alta gelmesini sağlayın.

pipet bileklik 7Tüm pipet parçalarını dizdikten sonra ipi ya da ayakkabı bağcığını bileğinize göre ayarlayın.

İpi ayarladıktan sonra ucuna sağlam bir düğüm atın ve ipin geri kalanını makas ile kesin.
İpin ya da ayakkabı bağcığının ucunu düğüm attıktan sonra sağlamlığını garantilemek için çakmak ile hafifçe yakın. Eğer ayakkabı bağcığı kullandıysanız bağcık başta bulunan halka içerisinden geçecek ve orada kalacaktır. Eğer ip kullandıysanız ipi baştaki halkadan geçirin ve kelebek düğüm atarak bileğinize bağlayın.

Sizde evde kolay bir şekilde takı hazırlamayı sevenlerdenseniz mutlaka kendin yap köşemizde bulunan birbirinden kolay ve şık takı tasarımlarını bir incelemelisiniz. Orada hoşunuza giden bir takı kesinlikle bulacaksınız.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder