İPUÇLARIM

Mayıs Ayında Bahçede Neler Yapılır

Mayıs Ayında Bahçede Neler Yapılır

Yazın bol bol ekin yapacağınız toprakların artık gübreleme işlemlerine başlayabilir ve bunun yanında tırmık, toprak işleme aşamalarına artık yavaş yavaş geçilmiş olunur. Geçen aylarda sıcak yastıklarda yapmış olduğunuz fideleri bu ayda artık topraklara dikmeye devam edecek ve özellikle ay sonuna doğru bitirmiş olacaksınız. Yine bunların yanı sıra gerekli olan kısımlarda çapalama ve seyreltme işlemlerini yapıyor olacaksınız. Mayıs ayında sulamayı unutmadan düzenli olarak yapmalısınız.

Özellikle en büyük hastalıkların olduğu bu mayıs ayında bahçede neler yapılır diye merak ediyorsanız ilk aşama olarak bunu ele almalısınız. İlaçlamalı ve mutlaka kontrol altında tutmalısınız. Özellikle yabancı otları da olabildiğince temizlemeli ve ortamı temiz tutmalısınız.

Daha sonraki aylar için ekeceğiniz meyve ve sebze ne olursa olsun ayırt etmeden tüm topraklar gübrelenir ve hazır halde bırakılır. Yine bu dönemde çıkabilecek mildiyö ve küllenme sorunlarına karşı çalışmalar başlatılır ve ayrıntılı bir şekilde ele alınır. Anlayacağınız mayıs ayında bahçede yapılacak işler aslında bir hayli fazla. Seven için bir yük olmaktan çıkacak ve harika bir hobiye dönüşecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.