Göbek Yağlarını Eritmek İçin Ne Yapmalı?

Göbek Yağlarını Eritmek İçin Ne Yapmalı?

Göbek yağlarını eritmek sadece kadınların değil erkeklerinde özellikle üzerinde durdukları bir sorundur. İster yaz olsun ister kış zamanı olsun ne olursa olsun göbekte bulunan yağ fazlalığı kişi için hem estetik açıdan hem de sağlık açısından bir sorun oluşturmaktadır.

Göbek Yağları Nasıl Erir?

Göbek yağlarını eritmek için kişinin üzerinde titizlikle durması gereken birkaç önemli husus vardır. Göbek yağı fazlalığı sorunu bulunan kişi birkaç önemli noktaya dikkat ederek gününü geçirir ise hem göbek yağlarından kısa bir zaman içerisinde kurtulur hem de vermiş olduğu kiloları tekrar geriye almaz.

Ne Yediğinize Dikkat Edin
Göbek yağlarını eritmek istiyorsanız özellikle vişne, kiraz, çilek gibi meyvelerin yanı sıra nohut, fasulye, mercimek gibi gıdaları bol bol tüketmeye çalışın.

Saymış olduğumuz bu yiyecekler yani meyve ve sebzeler sizin karnınızı tok hissetmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle de kilo vermenize yardımcı olacaktır. Bu saymış olduğumuz meyve ve sebzelerden seçtiklerinizden günde 25 ya da 35 gram tüketmeniz sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz için yeterli olacaktır. Gün içerisinde neredeyse yok denecek kadar az bir şekilde yemek tüketmek kesinlikle sağlıklı değildir. Bu tür hareketler ani bir şekilde belinizin aşırı şekilde kalınlaşmasına neden olabilecek proteinli ya da karbonhidratlı yiyecekleri bir anda ve fazlaca tüketmenize neden olabilir.

Ne İçtiğinize Dikkat Edin
En ideal içecek özellikle yaz aylarında buzlu bir bardak sudur. Çünkü buzlu soğuksu kesinlikle hiçbir şekilde kalori barındırmaz ayrıca buzlu soğuk su midenizin tok hissetmesini sağladığı için gün içerisinde çok daha az yemek yemenizi sağlar. Buzlu soğuk su ayrıca hanımlarda bilhassa adet dönemi öncesi vücudun rahatlamasını sağlar. Buzlu soğuk su içtiğinizde vücudunuz kendi ısısına geri dönebilmek için fazladan kalori harcar ve bu durumda tam sizin istediğiniz bir durumdur. Özellikle zayıflamak istiyorsanız alkolden mutlaka uzak durmalısınız. Özellikle ve özellikle bira ile likör kandaki kortisol seviyesini yükselterek vücut yağlarının bilhassa göbek çevresinde toplanmasına neden olur.

gobek

Kalsiyum Şart
Osteoporozu adı verilen hastalık omurgada çatlaklara neden olan bir hastalıktır. Bu yüzden kalsiyum almanız çok önemlidir. Vücudumuzdaki bu sistem çöktüğü zaman göbek dışarı fırlamaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek için yaşınız 50’nin üzerinde ise mutlaka günde 1500 miligram kalsiyum almanız şarttır. 50 yaşın altında olan kadın ve erkekler de mutlaka günde 1000 miligram kadar kalsiyum almalıdırlar. Bilhassa bel ile göbek çevrenizi zayıflatmak için özel zayıflama ilaçları kullanmanıza gerek yok. Çünkü bu ilaçların işe yarayabilmesi için gün içerisinde düzenli olarak egzersiz yapmanın ayrıca çok doğru bir şekilde beslenmeniz gerekmektedir. Bu nedenle gün içerisinde doğru bir şekilde beslenemiyor ayrıca egzersiz yapamıyorsanız bu ilaçlara para ayırmanıza gerek yoktur.

Evde Mekik Çekin
Eğer düzenli bir şekilde jimnastik salonuna gidemiyorsanız mutlaka evde bulunan eşyalar yardımıyla gün içerisinde belirlediğiniz bir sayıda ve düzenli olarak hiç aksatmadan mekik çekme hareketi yapın. Hem sağlığınızı korumak hem de bilhassa göbek bölgesindeki yağları eritmek için mekik çekme hareketi muhteşem bir harekettir. Bu yüzden göbek bölgenizdeki yağ eridikten sonra bile aynı düzende ve eğer mümkünse sayıları arttırarak mekik çekmeye devam edin.

Bisiklet Sürmek İşe Yaramaz
Eğer sorununuz sadece göbek bölgesinde ise düzenli olarak bisiklete binmek bel bölgesindeki yağların azalmasında yardımcı olmaz. Bisiklet sürmek göbek yağlarını eritmek için değil sadece basenlerde bulunan yağları eritmek içindir. Eğer imkânınız var ise kick boks, roket oyunları ya da tek başına teniz veya yüzmek göbek bölgenizdeki yağları eritmek için en ideal sporlar arasındadır. Bu saydığımız sporlardan herhangi birini günde bir saat kadar düzenli bir şekilde yapmanızda bile 475 kaloriden daha fazla bir kalori yakabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder