Hızlı Zayıflatan Ve Kolay Egzersizler

Hızlı Zayıflatan Ve Kolay Egzersizler

Karın jimnastiği denilen ve hem kilo vermeye hem de vücudu oksijen ile doldurmaya yarayan hareketi yapmak için ilk önce sırt üstü bir şekilde ve düz olan bir yere uzanın. Daha sonra bacaklarınız ile kollarınızı fazla olmayacak şekilde hafif bir şekilde açın.

Şimdi derin bir şekilde ve en az 5 saniye boyunca derin bir nefes alın. Daha sonra en az 10 saniye boyunca yani karnınız iyice içeriye doğru çökene dek aldığınız nefesin hepsini dışarıya verin. Unutmayın 5 saniye boyunca derin nefes alacak ve en az 10 saniye boyunca nefesinizi dışarıya boşaltacaksınız.

Bu nefes egzersizini her gün ve düzenli olarak en az 20 defa tekrarlayın. Bu egzersizin püf noktası egzersizin yemekten önce ya da yemek sonrasından en az 3 saat sonra yapılmasıdır.

Uygulayacağınız bu egzersiz hem ciğerlerinizi temizleyecek hem de hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.

Eğer yere uzanmaya zamanınız yok ise o zaman her gün rutin yaptığınız işlerden birini seçin. Ve her gün bu işi yaparken karnınızı içeriye doğru iyice çekin ve birkaç saniye sonra yeniden bırakın ve bu hareketi yapabildiğiniz kadar yapın ya da en az 20 defa yapın. Bu sayede her gün düzenli olarak bu karın jimnastiğini uygulayacak hem de farkında olmadan egzersiz yapmaya alışmış olacaksınız.

Mekik Hareketleri

Sırt üstü bir şekilde yine düz bir yere uzanın. Sonra iki elinizi de ensenizden iyice kenetleyin ancak bu sırada omurunuzu sıkmamaya dikkat edin. Daha sonra bacaklarınızı katlayın ve başınızı dizlerinize doğru kaldırın ve yeniden yatırın. Bu egzersizi en az 20 defa tekrarlayın.

Eğer bu hareketi yapmak için zamanınız yok ise ya da bu hareketi yapmakta zorlanıyorsanız o zaman piyasada satılan fiyat açısından da uygun olan mekik aletlerinden alabilirsiniz.

Unutmayın!
Vücudun bağışıklık sisteminin düzgün bir şekilde çalışması için karın bölgesinde bulunan organların rahat bir şekilde çalışması gereklidir. Bu durumu sağlamanın da en kolay ve en sağlıklı yolu da egzersiz yapmaktan geçmektedir.

Karın egzersizleri en zor gibi görünen ancak alışıldığı zaman çok kolay olan ve günlük işler arasında da uygulanabilecek hareketlerdir. Karın jimnastiği ya da mekik ya da karına yönelik 5 set hareket ya da direk tek tip hareket ile ilk önce 20 defa zamanla da her gün en az 100 defa karın bölgenizi çalıştırın. Bu sayede hem çok hızlı bir şekilde forma girecek hem de kendinizi çok daha rahat hissedeceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder