Oje Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır?

Oje Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır?

Oje saklama konusunda en önemli husus kullandıktan sonra ojenin kapağının tamamen ve sıkıca kapandığından emin olmaktır. Ağzı gelişi güzel kapatılan ojelerin içerisindeki bileşenler çok kısa bir süre içinde uçarlar ve bu durumda ojenin kısa sürede katılaşmasına ve kullanılmaz hale gelmesine sebep olur.

Oje saklamada dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise ojenin aşırı sıcak ya da aşırı soğukta saklanmamsı gerektiğidir. Ojeleri saklarken en ideal ısı oda sıcaklığıdır.
Ojeleri bazı hanımlar buzlukta saklamayı adet haline getirmişlerse de bu ojenin saklama süresine bir etki etmez.

Ojeler direk güneş ışığından korunmalı ve güneş ışığı almayan bir yerde hatta kapalı bir dolabın içerisinde saklanmalısıdır.

Hanımların dikkat etmeleri gereken ve hem hijyen hem de oje saklama süresini etkileyen bir etmen de ojenin dış kenarlarına özellikle kapak kenarlarına damlayıp biriken oje kalıntılarıdır.

Eğer oje kapağında oje birikmiş ise mutlaka aseton ile sabırla bu kalıntılar temizlenmelidir. Oje kapağının yanlarına akan ve zamanla kalıp haline gelen oje birikintileri eninde sonunda oje kapağının oje şişesine yapışmasına ve kullanılmaz hale helmesine neden olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder