Suda Yanan Mum Nasıl Hazırlanır?

Suda Yanan Mum Nasıl Hazırlanır?

Vitrinlerde suda yanan mumları görmüşsünüzdür. Eğer suda yanan mumları gördüyseniz şık bir suda yanan mumunda fiyatını görmüşsünüzdür.

Anladınız sevgili hanımlar bugün bu pahalı muhteşem dekorasyon malzemelerini evde nasıl birkaç dakika içinde hazırlayacağımı ve evlerimize muhteşem bir dekorasyon malzemesi kazandıracağımızı sizlerle paylaşacağız.

Bu projede farklı cam bardakları kullanarak ve farklı boncuk ya da süslemeleri kullanarak çok daha zengin bir suda yüzen muma sahip olabilirsiniz. Örneğin cam ve renkli boncukları kullanabilir ve şampanya kadehinde bu mumu hazırlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler
Suda yanan mumları hazırlamak için boncuklar, plastik şişe, su, bardaklar, makaslar, ayçiçeği yağı ve doğum günü mumlarına ihtiyacınız var.

Suda Yanan Mum

suda yanan mum 1Suda yanan mumu hazırlamak için ilk önce bir litrelik plastik şişenin üst kısmını makas yardımı ile kesin.

suda yanan mum 2Huni şeklinde kestiğiniz pet şişenin bu kısmının yan tarafından yine makas ile elips şeklinde başka bir parça kesin ve bu parçayı makas yardımı ile aynı zamanda da çevirerek keserek yuvarlayın.

suda yanan mum 3Ağız kısmını yuvarladığınız ve içi hafif bir şekilde de olsa derin olan bu plastik parçanın orta kısmında bir delik açın.

suda yanan mum 4Daha sonra doğum günü mumunu kırarak fitilini çıkartın ve fitilin uzun kısmı üstte kısa kısmı da altta kalacak şekilde fitili bu plastik parçada bulunan delikten geçirin.

suda yanan mum 5Boş temiz ve isterseniz de şık bir cam bardağın içerisine birkaç parça farklı renklerde boncuk daha sonra boncukların üzerine biraz su ekleyin ve hazırladığınız bu plastik ve mum fitilli parçayı üst taraftan bırakarak su ve boncukların olduğu bardağa koyun.

suda yanan mum 6Daha sonra yavaş bir şekilde ayçiçeği yağını bardağa ilave edin. Merak etmeyin plastik parçadan daha fazla yani bardağa tamamen yayılana kadar ayçiçeği yağını koyabilirsiniz.

Artık suda yanan mumunuz hazır!

Eğer bu harika proje gibi başka bir proje daha görmek isterseniz mutlaka portakal kabuğundan mum nasıl hazırlanır isimli yazımıza da bir göz atmalısınız.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder