Yeni Yıl Dekorasyon Fikirleri, Masa Üstü Ağaç Ve Mumluk

Yeni Yıl Dekorasyon Fikirleri, Masa Üstü Ağaç Ve Mumluk

Bu şık dekorasyon eşyalarını hazırlayabilmeniz için bolca sime, sıcak uhu ya da kuvvetli bir yapıştırıcı, makas, şeffaf plastik streç, karton, beyaz sanat tutkalı, yıldız süs, ince ama sağlam bir ip, büyük delikli boncuklar, beyaz ya da şeffaf bant, cam kavanozlar, sulu ya da guaj boyalar ile fırçaya ihtiyacınız var.

Masa Üstü Ağaç Ve Mumluk

yeniyil dekor 1İsterseniz ip ile isterseniz göz kararı ya da cetvel ile genişçe bir kartonu koni biçiminde çizin.

yeniyil dekor 2Daha sonra çizdiğiniz koni şeklini kartondan keserek ana kartondan ayırın.

yeniyil dekor 3Sonra kartonu koni şeklinde birleştirip beyaz ya da şeffaf bant ile yapıştırın.

yeniyil dekor 4Hazırladığınız koniyi streç plastik ile iyice sarın. Gerekirse birkaç kat katlayın.

yeniyil dekor 5Sonra sağlam ipi sanat için olan beyaz ama iz bırakmayan tutkalın içine iyice batırın.

yeniyil dekor 6İpi koninin üzerine yukarıdaki şekilde gördüğünüz gibi birkaç kat sürün. Gerekirse iplerin üzerine koniye sardıktan sonra bir kat daha tutkal sürüp iplerin sağlamlığını garantiye alın.

Burada önemli olan iplerin koniden kolay bir şekilde çıkmamasıdır. Daha sonra iplerin birbirine yapışması için 1 gece kadar kurumaya bırakın.

yeniyil dekor 7Bir gece sonra yani tutkal iyice kuruduktan sonra birkaç kat daha tutkal sürüp tutkal kurumadan hemen koninin üzerine bol miktarda simleri dökün.

yeniyil dekor 8Büyük boncukların üzerini yine tutkal ile kaplayın ama tutkal kurumadan hemen boncuğun üzerini renkli simler ile kaplayın.

yeniyil dekor 9İstediğiniz kadar ve istediğiniz farklı renklerde boncukları simlerle süsleyip hazırlayın.

yeniyil dekor 10Sonrasında boncukları sıcak uhu ya da kuvvetli bir uhu ile koninin ve iplerin üzerine yapıştırın.

yeniyil dekor 11Dekorasyonu tamamlamak için bu sefer ağacın tam üzerine şık ve simli bir yıldız şeklinde süsü yapıştırın.

yeniyil dekor 12Daha önce yaptığınız gibi koniyi kartondan oluşturun, streçi üzerine geçirin ve tutkal sürdükten sonra koninin üzerine bol miktarda sim dökün.

yeniyil dekor 13Yukarıda gördüğünüz gibi tutkallar ve yapıştırılan boncuklar kuruduktan sonra iç kısımda olan karton koniyi yavaş bir şekilde çıkartmanız yeterli olacak.

Özellikle yılbaşı gecesi masayı süsleyecek olan küçük ağaçlarınız hazır. Ama sadece ağaç olmaz diyorsanız birde yanlarına birer tane yine kendi hazırladığınız yeni yıl mumluklarını ekleyebilirsiniz.

yeniyil dekor 14Yılbaşı mumlukları için cam kavanozların üzerine yeni yıla özgü çizimler yapıp, kavanozun üzerine çizim kuruduktan sonra tutkalı sürüp simleri bolca döküp içlerine birer tane mum eklemeniz yeterli olacaktır.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder