Boyun Isıtıcı Kısa Atkı Nasıl Örülür?

Boyun Isıtıcı Kısa Atkı Nasıl Örülür?

Boyun ısıtıcı kısa atkınızı örebilmeniz için kalın bir yün ipe, yine elinizin altında olan en kalın şişe, makasa, düz ucu küt iğneye ve 1 tane şık düğmeye ihtiyacınız var.

Bu şık kısa boyun atkısı genellikle yazın bu ilk dönemlerinde kullanılan bir atkı modelidir. Bilhassa örgü tekniği bakımından adeta kalın bir boyun gerdanlığı gibi duran bir boyun atkısıdır. Bu yüzden hanımlar bu kısa boyun atkısını genellikle uzun V yaka elbiselerinin üzerine giymeyi tercih ederler. Evet, anladığınız üzere bu model daha çok bir süs atkısı niteliğinde olan bir modeldir.

Boyun Isıtıcı Kısa Atkı

kisa atki nasil orulur 1Başlama düğümünün ardına başlama düğümü de 1 ilmek sayılarak toplamda 20 tane ilmek dizin. Eğer mümkünse kuyruğu biraz uzun bırakın.

kisa atki nasil orulur 2Sıra 1, 2, 3 Ve 4: Sıra 1, sıra 2, sıra 3 ve sıra dördün hepsini sadece düz olarak örün.

kisa atki nasil orulur 3Sıra 5: Sıra beşe başlarken ilk iki ilmeği düz olarak örün. Daha sonra sağ tarafta bulunan şişe ip atın ve sonraki iki ilmeği birlikte alarak düz olarak örün. Sonrasında yeniden şişe ip atın ve yeniden sonraki iki ilmeği düz olarak örün.

Aynı şekilde tüm sırayı tamamlayana dek örmeye devam edin. Sonda kalan 2 ilmeği ise sadece düz olarak örerek beşinci sırayı tamamlayın.

kisa atki nasil orulur 4Bundan sonra sıra birden sıra beşe kadar toplamda 14 defa daha örmeye devam edin. Veya istediğiniz uzunluğa gelene kadar atkınızı örmeye devam edebilirsiniz. Fakat bu atkının özelliği kısa olması ve ısıtmadan daha çok kış aylarında kaban ya da paltoyu çıkarttıktan sonra boğazınızda neredeyse bir takı görevi görmesidir.

Örgünün ortalarına geldiğinizde ne kadar şık bir model olduğunun daha iyi bir şekilde farkına varacaksınız. Atkının sonunda ilk dört sırayı aynı şekilde örüp atkıyı tamamlamanız gerekiyor. Yani 14 sıra daha aynı şekilde ördükten sonra ya da son dört sırayı düz olarak örüp modelin düzgün göründüğünden ve düzgün bir şekilde tamamlandığından emin olmalısınız.

kisa atki nasil orulur 5Atkı tamamlandığında sonuna yan tarafına alta bir tane şık bir düğme ilavesi ile atkınız daha şık ve kullanışlı bir hale gelecektir.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder