İPUÇLARIM

Benzin Lekesi Nasıl Çıkar?

Benzin Lekesi Nasıl Çıkar?

Benzin kokusu itibari ile oldukça rahatsız edici bir maddedir. Genel olarak kimyasal bir madde olduğu için mümkün olduğunca uzak durulması gerekmektedir. Çünkü bulaştığı bölgelerde leke bırakma ve zarar verme gibi özellikleri bulunmaktadır. Benzin lekesi en inatçı lekeler arasında yer almaktadır. Bunun için dikkatli davranmak çok önemlidir. Benzin lekesine maruz kalmış ürünlerimiz için hemen gerekli önlemlerin alınması ve lekenin zaman içerisinde derine işleyerek kalıcı bir hal almaması için çıkarma işlemlerine başlamak gerekmektedir.

Benzin lekesi zamanında müdahale edilmediği takdirde genel olarak derine işleyerek kıyafetlere zarar vermektedir. İnatçı bir leke olmasına rağmen ufak bir püf noktası sayesinde çok hızlı bir şekilde çıkarılmaktadır.

Benzin lekesi nasıl temizlenir?

Benzin lekesinin bulaşmış olduğu bölge su buharına tutulduğu zaman leke çok hızlı bir şekilde çözünerek çıkacaktır. Sonrasında bol su ile yıkamak yeterli olacaktır. İnatçı bir leke olmasına rağmen yöntemi bilindiği sürece kesinlikle korkulmamalıdır. Benzin lekesi su ile çitilenerek çıkmaz. Çeşitli leke çıkarıcı ürünler ile çıkarılamaz. Bu yüzden su buharı ile çözündüğünü bilmeyenler için çıkması imkansız bir leke olarak tarif edilmektedir. Sıcak suyun buharında hızlı ve sorunsuz bir şekilde çıkarılır. Ancak lekenin çıkarılabilmesi ve renk farkı oluşmaması için hızlı bir şekilde müdahale etmek çok önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.