Ihlamur Lekesi Halıdan Nasıl Temizlenir?

Ihlamur Lekesi Halıdan Nasıl Temizlenir?

Halılarımızın aldığı darbeler biraz fazla olsa da özenle bakılmayı hak eden ürünlerdir. Her ne lekeye maruz kalsa da çıkarılması bilindikten sonra halınıza zarar vermeyecektir. Böylece uzun yıllar kullanabilir daha dün alınmış gibi görüntüsünü koruyabilirsiniz. Her leke gibi ıhlamur lekesini de halıdan çıkarmanın yolları vardır.

Ihlamur lekesi en çok bitki çayı düşkünlerinin evlerinde denk geleceği lekelerdendir. Ihlamur çayı özellikle kış aylarında çok tercih edilen çaylardandır. Çayınızdan bir miktar dökmeniz canınızı sıkacaktır. Birde kış ayındaysanız halı yıkamaya göndermek gibi çözümler zor olacaktır. Evin ısısını tutan halılarınızı göndermek istemeyeceksinizdir. Bunların hepsinin bir bahane değil de kendimize eziyet etmeyeceğimiz bir yöntem olarak bakarsak ıhlamur lekesi halınızdan kolay çıkacak bir lekedir. Öncelikle en bilindik leke çıkarma yöntemi olan limon sürmeyi söyleyebiliriz. Lekeli bölgeye uyguladıktan sonra geçtiğini göreceksiniz.

Ihlamur lekesini temizleme yöntemleri;

Beyaz sirke ve sulu karışımda halınızdan lekenin rahatlıkla çıkmasını sağlayacaktır. Lekeli bölgeye sürterek uyguladığınız sirke ve su karışımı biraz kokabilir yarım saat beklettikten sonra odaya halı parfümü sıkabilirsiniz.

Ihlamur lekesini çıkarabilmek için ayrıca bir kovanın içerisine bir miktar su ve bulaşık deterjanı ilave edebilirsiniz. Bir bez yardımı ile halınızın lekeli kısmına su ve deterjanlı karışımdan bir miktar alıp güzelce ovabilirsiniz. Bu işlemi lekenin kaybolduğunu görene kadar uygulayabilirsiniz. Leke çıktıktan sonra oranın deterjanlı suyla kalmasını istemiyorsanız aynı şekilde duru su ile de o bölgeyi silebilirsiniz. Böylece halınız eski görünümüne kavuşacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder