İPUÇLARIM

Türkiye’de Emeklilik

  • 13 Mayıs 2014
  • 310 kez görüntülendi.
Türkiye’de Emeklilik

Malum ülkemizde çalışan her bir birey kısa sürede emekli olmanın hayalini kuruyor. Emekli olabilmek için harcanan onda sene ve emek size 60-65 yaşından sonra ödül olarak gösteriliyor. Siz ki emekli olabilmek için gençliğinizi vermiş insanlarsınız. Bu yazıyı bilgi vermek yada faydalı olabilmek için yazmıyorum. Sadece emeklilik hakkında düşüncelerimi sizlere aktarıyorum.

Türkiye’de azınlıkta yer alan kısım hariç, diğer bütün çalışanlar için emekliliğin hiç bir avantajı, faydası yok. Siz 18 – 20’li yaşlarda çalışmaya başlayarak emekli olup “çalışmayacağınız” zamanın hayalini kurdunuz. Aynı şekilde benim ailemde bu şekilde. Babam her fırsatta emekliliğin hiç beklediği gibi olmadığını söyler. Efendim, emekli oluyorsunuz ancak bu sizi bir yerde psikolojik olarak kötü etkiliyor. Ülkemizde neden emekli olunur ?

  1. Yaşlılık
  2. Yaşlılık
  3. Yaşlılık

Şimdi düşünüyorum gerçekten emekli olmayı istiyor musunuz? daha doğrusu emekli olmayı istiyor muyuz? Benim bu söylediklerim elbette havada kalacak, bir kaç zaman sonra uçup gidecek. Ülkemizde hayat standartları “çok iyi” olduğu için hepimiz sigortalı olup çalışmaya ve nihayetinde emekli olmaya muhtacız…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. halil sade dedi ki:

    bir çok ülkede emeklilik yaşı düşerken bizim ülkede artıyor. nasıl bir sistemdir anlam veremiyorum.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.